دستور جهانگیری برای تامین ارز دارو و کالای اساسی

جهانگیری: نیازمند جراحی اقتصادی هستیم

معاون اول رئیس جمهوری گفت : مدیریت دقیق برای تامین کالا‌های اساسی و دارو در ایام پایانی سال ضروری است.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ دی ۹۹

جلسه تامین ارز کالا‌های اساسی و دارو به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. جهانگیری در این جلسه گفت : لازم است برای تامین گوشت و مرغ در ایام عید و ماه مبارک رمضان برنامه ریزی شود و جریان تأمین کالا‌های اساسی و دارو به شکل مستمر ادامه داشته باشد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر لزوم مدیریت و پیگیری دقیق برای تامین کالاهای اساسی و دارو در ایام پایانی سال گفت: روند تامین کالای اساسی باید با جدیت دنبال شود تا مردم دغدغه ای برای تامین دارو و کالاهای اساسی نداشته باشند. معاون اول رئیس جمهور با یادآوری اینکه در هفت سال گذشته با کمبود میوه برای ایام شب عید مواجه نبوده ایم، اظهار داشت: برای ایام پایانی سال جاری نیز لازم است برنامه ریزی دقیقی انجام شود تا دغدغه ای در این خصوص وجود نداشته باشد. دکتر جهانگیری با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان در فروردین سال آینده، تصریح کرد: برنامه ریزی‌ها برای ایام پایانی سال و شب عید باید به گونه ای انجام شود که از هم اکنون نسبت به تامین گوشت و مرغ در ایام عید و ماه مبارک رمضان اطمینان داشته باشیم.

وی از بانک مرکزی خواست تمرکز ویژه ای برای تامین ارز مورد نیاز دارو داشته باشد تا مردم دغدغه ای برای تامین داروهای مورد نیاز نداشته باشند. در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، دبیر ستاد تنظیم بازار و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز حضور داشتند، گزارشی از آخرین وضعیت تامین ارز مورد نیاز دارو و کالاهای اساسی ارائه شد و تصمیمات لازم برای تامین کالاهای اساسی و دارو در سه ماه پایانی سال اتخاذ شد.

پاسخ دادن