دستور جهانگیری و شریعتمداری برای پیگیری مشکلات کارخانه فرش تابان

در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی بر تعطیلی کارخانه فرش تابان در اردستان؛ وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی دستور داد فوری در این زمینه پیگیری‌های لازم انجام و اطلاعات متقن و کارشناسی جمع آوری شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ مهر ۹۹

در پی انتشار کلیپ تاسف بار مهدی کلید دار زاده رئیس هیات مدیره شرکت فرش تابان که با بغض از چگونگی نابود شدن سرمایه خود در این کارخانه گزارش می‌داد، معاون اول رئیس جمهوری و وزیر کار هر دو نسبت به این کلیپ واکنش نشان داده و دستور پیگیری مشکلات این کارخانه را دادند. کلید دار زاده که یک ایرانی مقیم آلمان است، بخاطر کمک به هموطنانش، سرمایه خود را به ایران می‌آورد و کارخانه فرش تابان را در منطقه محروم اردستان راه اندازی ممی کند اما مدیران بیمه تامین اجتماعی و بانک سپه با رفتاری غیر حرفه ای و سوء مدیریت باعث به تعطیلی کشاندن این کارخانه و از بین رفتن سرمایه این کارآفرین ایرانی می‌شوند. کلید دار زاده در این کلیپ با گلایه از بانک سپه و سازمان تامین اجتماعی از ورشکستگی کارخانه خود به دلیل فشار نهادهای مختلف دولتی خبر داده بود و تاکید کرده بود که هیچ نهادی در کشور به داد وی نرسیده بود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستیار ویژه خود دستور داد از سازمان تامین اجتماعی و معاونت‌های روابط کار و توسعه کار آفرینی و اشتغال پیگیری‌های لازم تا حصول نتیجه صورت گیرد. همچنین با توجه به دستور معاون اول رئیس جمهوری به دستگاه‌های مختلف در خصوص رسیدگی به این موضوع، نتایج بررسی‌های این وزارتخانه برای وی ارسال می‌شود.

کلید دار زاده در این کلیپ با خبرنگار ۹۰ اقتصادی گفت و گو کرده بود. این کلیپ به‌دلیل اهمیت آن بطور گسترده در شبکه‌های اجتماعی از جمله سایت اقتصاد برتر منتشر شده بود.

1 پیام

 1. بسم ا… الرحمن الرحیم
  جناب آقای کلیددار زاده
  با سلام
  در راستای کلام پیام آور اسلام عزیز ( آن کسی که صبح کند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشد مسلمان نیست ) این نامه را محضرتان نوشتم
  آمدی به کمک تولید و اقتصاد کشور اسلام ؟ با دعوت از دولت اسلامی ؟
  کجا آمدی؟ چرا ندانسته آمدی ؟
  با این توانمندی و ارتباط با کشورهای اروپایی به کشور اسلامی آمدی تا خدمت کنی ؟ مگر می گذارند ! مگر قوانین تو را حمایت می کند ! مگر از قوانین جبری سازمان هایی چون تامین اجتماعی مطلع نبودی؟ مفاصا حساب بیمه تامین اجتماعی؛ وجهی که به زور از فعالان اقتصادی و شرکت‌ها می ستانند . بدون اینکه هیچگونه خدماتی ارائه کنند . صد در صد پول زور و حرام. و تزریق آن به بدنه دولت.
  بله بیمه ماهیانه کارگرها را پرداخت کردی. باز هم باید مابقی مفاصاحساب را به این سازمان پرداخت کرد. چرا هم ندارد.
  همان دولتی که شما را دعوت کرده از این قوانین هم زیاد دارد که انگیزه های خدمت تو را به نابودی خواهد کشاند. عجیب تر اینکه قانون شده. به هر ارگانی که خدمت کردی مطالبات را ندهند تا اول مفاصا حساب تامین اجتماعی را تسویه کنی. این چه اسلامی است که می‌خواهیم به دنیا مصادره کنیم !!
  مالیات و دارایی. بیمه ساخت و ساز. ارزش افزوده و و و همه شان افکار خادمانه تو را له خواهند کرد تا دیگر به خدمت به اقتصاد این ایران اسلامی لبیک نگویی!!
  قوه قضائیه در کشور اسلامی باید انصاف و جوانمردی و عدالت و روز قیامت را ملاک قرار دهد نه صرفا قوانین موجود را. باید دستان خادمین به اقتصاد کشور اسلامی بوسید شود . کسی که بخواهد جهادگرانه زمینه اشتغال و نان‌آوری جوانان عزیز کشور اسلامی را در شرایط سخت اقتصادی فراهم کند، باید تفکراتش و اقداماتش روی چشم گذاشته شود. در دولتی که اقتصادش رو به نابودی است باید تولید کننده و خدمت کننده بیشترین اجر و قرب ها را داشته باشند . تا بتواند از این چالش اقتصادی گذر کند، نه اینکه فقط شعار رونق تولید و جهش تولید را سر دهد و از آن طرف زندگی و سرمایه و اراده فعال اقتصادی را با قوانینش به خاک سیاه نشاند.
  آقای کلید دار زاده . از دور شانه هایت را می فشارم و با تو ابراز همدردی می کنم و از خداوند میخواهم تو را به خانواده و زندگیت و دارایی هایت برگرداند و ضرر کسانی هم که دراین مسیر آسیب دیده اند را جبران کند.
  به دیگران هم بگو با قوانین موجود در ایران به اینجا نیایند. اینجا اسلام جاری نیست اینجا هیئت های مذهبی و مساجد و حوزه و علما هستند اما قوانین اقتصاد اسلامی جاری نیست

پاسخ دادن