دستگیری ۴۰۰ نفر از آشوبگران طرفدار ترامپ

پلیس نیویورک بیش از ۴۰۰ نفر از آشوبگران مسلح هوادار ترامپ را که روز چهارشنبه به کنگره آمریکا حمله کردند را دستگیر کردند .

تهران – اقتصاد برتر –  ۱۹ دی ۹۹

بگزارش واشنگتن پست ، دادگاه عالی واشنگتن اعلام کرد ، پلیس آشوبگران را به جرم ورود غیرقانونی ساختمان دولتی ، آسیب رساندن به اموال عمومی ، مجروح ساختن شماری از نیروهای پلیس و کشتن چند متهم دستگیر کرده است . دادستان های دادگاه واشنگتن در حال بررسی مدارک اثبات اتهام آشوبگران دستگیر شده هستند . گزارش اولیه دادگاه حاکی است ، بیشتر متهمان از خارج منطقه واشنگتن آمده بودند و غالبا از مناطق اورگان ، فلوریدا ، وایومینگ ، کنتیکت و پنسیلوانیا هستند. و برخی از آنها نیز از منطقه ، مریلند و ویرجینیا بودند. یکی از پلیس های مسئول حفاظت از ساختمان کنگره که در آشوب هواداران ترامپ مجروح شده بود نیز بدلیل شدت جراحات جان باخت .

برخی از سیاستمداران آمریکا معتقدند ، ترامپ بخاطر فراخوان جنایت آمیزی که داده است باید تحت تعقیب جنایی قرار بگیرد.

آشوبگران دستگیر شده در هرج و مرج خشونت آمیز در ساختمان کنگره روز پنجشنبه اولین حضور خود را در دادگاه انجام دادند. مقامات قضایی متعهد شدند که مظنونان دیگری را نیز ردیابی کنند. دادگاه همچنین در حال بررسی است که چرا پلیس برغم فراخوان ترامپ ، شمار ماموران را افزایش  نداده و جلوی ورود مهاجمان به ساختمان کنگره را نگرفته است . افسران پلیس ساختمان کنگره ظاهرا مقاومت لازم را برای جلوگیری از ورود آشوبگران نداشته اند.

در اولین جلسه دادگاه عالی واشنگتن ۴۰ متهم به جرم ورود غیرقانونی به ساختمان کنگره و آسیب زدن به اموال عمومی متهم شدند. دادستان ها گفتند، یک فرد دستگیر شده به داشتن “سلاح خودکار به سبک نظامی” و ۱۱ کوکتل مولوتف متهم شده است. یک آشوبگر دیگر به اتهام حمله به یک افسر پلیس با چوب هاکی متهم شد. یک نفر دیگر که به یک مترجم روسی نیاز داشت ، به قاضی گفت: “من نمی دانم به چه ورودی غیرقانونی اشاره می کنید.”

برخی از متهمان گفتند ، به دستور ترامپ به ساختمان کنگره حمله کرده اند و ترامپ هنوز رئیس جمهور است .

یک متهم که از ایالت مریلند بود متهم به داشتن اسلحه ۹ میلیمتری شد. دادستان گفت که وی همچنین دو ژورنال ۱۲ دور کاملاً بارگیری شده ، جلیقه ضد گلوله به همراه داشت و ماسک گاز و چاقوی جیبی را در کوله پشتی خود حمل می کرد. پلیس در یک اظهارنامه اظهار داشت که این مرد به مأموران گفت که این اسلحه برای حفاظت شخصی است و او قصد آسیب رساندن به کسی را نداشته است .

رابرت ج. کومیت سوم رئیس پلیس واشنگتن قول داد که “همه افراد خشن” را دستگیر خواهد کرد ، و گفت که محققان اطلاعات را به طور عمومی و به دفاتر FBI در سراسر کشور پخش می کنند. رئیس پلیس گفت : هر فردی که آشوبگران را معرفی کند هزار دلار جایزه خواهد گرفت.

پاسخ دادن