دلیل محبوبیت ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال به نوعی آینده ارزهای سنتی هستند که امروزه در بین مردم رواج دارد. محبوبیت ارزهای دیجیتال به عوامل زیادی مربوط می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

برخی از این دلایل محبوبیت به عدم ارتباط با دولت‌های جهانی، کم‌هزینه‌بودن و دسترسی آسان برمی‌گردد. دیگر موارد محبوبیت را نیز در ادامه این مقاله اشاره می‌کنیم.

ارز دیجیتال چیست؟

قبل از آن که دلیل محبوبیت ارزهای دیجیتال را بدانید، بهتر است به تفاوت آن با ارزهای سنتی پی ببرید. در سیستم ارزهای سنتی، عرضه پول به دست دولت کنترل می‌شود. به همین دلیل، در صورت لزوم ارز بیشتری چاپ می‌شود. ولی ارزهای دیجیتال، پول‌های نامشهودی مانند توکن‌ها هستند که فقط به صورت دیجیتالی وجود دارند. از این رو، تعداد مشخصی از هر ارز دیجیتال وجود دارد. پس، دولت‌ها و شرکت‌ها امکان تولید مقدار بیشتری از ارزهای دیجیتال را ندارند.

امروزه پلتفرم‌های جدیدی مانند کوین بیس برای استفاده از ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند. در این پلتفرم شما ارز دیجیتال خود را با ارزهای سنتی مبادله می‌کنید تا امکان خرید گزینه‌های فیزیکی را به دست آورید. لازم به ذکر است که برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و معامله ارز دیجیتال نیازی به مبادله ندارید.

آینده ارزهای دیجیتال

در سال ۲۰۱۳، تنها یک بیت کوین به اندازه هزار دلار ارزش داشت. این موضوع باعث جذب بسیاری از سرمایه گذاران به سمت بیت کوین شد. این درخواست زیاد برای خریداری بیت کوین، ارزش آن را به‌مرورزمان کمتر کرد. ولی باز هم این بازار با فراز و نشیب‌هایی که طی کرد، بسیار سودمند شد. تا سال ۲۰۲۱، ارزش یک بیت کوین برابر با ۴۵۰۰۰ دلار بود.

با توجه به این موضوع، برخی از سرمایه گذاران نسبت به آینده ارزهای دیجیتال بسیار امیدوار هستند. ولی برخی دیگر به دلیل آسیبی که ارزهای دیجیتال بر روی محیط زیست می‌گذارند، مخالف آن هستند. به طور مثال، شرکت تسلا پذیرش بیت کوین را به دلیل آسیب آن به محیط زیست متوقف کرد.

با همه این تفاسیر، ارزهای دیجیتال در آینده سرمایه‌گذاری‌ای سودآور خواهند بود. برخی معتقدند که ارزش بیت کوین می‌تواند تا سال‌های آینده به ۳۰۰۰۰۰ دلار نیز برسد.

۷ دلیل محبوبیت ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر بحث داغ در بین بسیاری از مردم است. ولی ممکن است که بسیاری هنوز دلیل محبوبیت ارزهای دیجیتال را ندانند که در ادامه این مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم.

هزینه کم

بزرگ‌ترین دلیل محبوبیت ارزهای دیجیتال در بین مردم، کم‌هزینه‌بودن آنها است. شما برای پرداخت ارزهای سنتی باید مقدار زیادی کارمزد پرداخت کنید. ولی در معامله ارزدیجیتال، این کارمزد بسیار ناچیز است. پس، معامله بسیار بهتری را برای شما فراهم می‌کند.

عدم ارتباط با دولت‌های جهانی

به دلیل عدم ارتباط ارزهای دیجیتال با دولت‌های جهانی، اعتماد مردم نسبت به آنها بیشتر است.

این عدم ارتباط به این معنا است که ارزهای دیجیتال حتی در زمان آشفتگی سیاسی هر کشوری، باز هم بازار خود را دارند.

پتانسیل سودآوری

ارزهای دیجیتال در زمان شروع، قیمت بسیار پایینی داشتند ولی به‌مرورزمان، این بازار داغ شد و افزایش قیمت پیدا کردند. شما با خریداری بیت کوین در زمان ارزانی و فروش آن در زمان گرانی، کسب سود خواهید کرد. همین موضوع باعث افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال در بین مردم می‌شود.

استفاده آسان

این روزها به لطف شرکت‌های آنلاین، استفاده از ارزهای دیجیتال بسیار ساده شده و وب سایت‌های بیشتری آنها را می‌پذیرند. به‌مرورزمان کارت‌های نقدی ارزهای دیجیتال در بین مردم رواج پیدا خواهند کرد که این موضوع در آینده شکل می‌گیرد. رواج بیشتر، دسترسی آسان‌تر را به همراه دارد. دسترسی آسان‌تر، باعث افزایش آگاهی مردم می‌شود. در نهایت، افزایش آگاهی، سبب افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال می‌شود.

اهمیت امنیت

در ارزهای دیجیتال، هویت و پول سرمایه گذاران اهمیت بالایی دارد. از آن جایی که امنیت سایبری در دنیای مدرن امروزی بسیار سخت شده است، استفاده از ارزهای دیجیتال می‌تواند این امنیت را بازگرداند. همین امنیت بالا در خرید و فروش، دلیل محبوبیت ارزهای دیجیتال در بین مردم است. اگر نگران امنیت سایبری خود هستید، استفاده و معامله ارزدیجیتال می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

دسترسی آسان

به دست آوردن ارزهای دیجیتال این روزها کار سختی نیست و همین موضوع یکی از دلایل محبوبیت ارزهای دیجیتال است. این امکان وجود دارد که شما هر ارز دیجیتال مورد نظری را از منابع معتبری به دست آورید.

آینده دار

بسیاری از افراد، ارزهای دیجیتال را آینده ارزهای سنتی می‌دانند. کسانی که در زمینه سرمایه گذاری و معامله ارزدیجیتال فعالیت می‌کنند، از تکنولوژی بلاک‌چین‌ها استفاده می‌کنند. بلاک‌چین‌ها در آینده‌ای نزدیک دنیا را از جهات مختلفی تغییر خواهند داد و آن را به فرایندی شفاف‌تر تبدیل می‌کنند.

پاسخ دادن