دوتابعیتی بودن وزیر پیشنهادی صمت “تکذیب شد”

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: نظر مجلس آن است که جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت سه شنبه هفته آینده برگزار شود.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۲ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مهر ، حضور وزیر پیشنهادی صمت در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی حاشیه‌ساز شد. این جلسه برای اعلام وصول پیشنهاد وزارت علیرضا رزم حسینی تشکیل شده بود و نمایندگان آمدن او به مجلس را خلاف قانون دانستند.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، وزیران پیشنهادی نباید پیش از جلسه رای اعتماد در صحن علنی حضور یابند.

جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت قرار است چهارشنبه ۹ مهر برگزار شود. او که استاندار استان‌های خراسان رضوی و کرمان بوده، و فرماندهی لشکر ثارالله را نیز در کارنامه خود دارد.

«پیش از قرائت این نامه، معاون پارلمانی رئیس جمهور به یکباره از مجلس بیرون رفت و پس از آن به همراه علیرضا رزم حسینی و جمع دیگری از نمایندگان وارد صحن شد.» پس از اعتراض متعدد جمعی از نمایندگان، علیرضا رزم حسینی از مجلس بیرون رفت.

در این میان، مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، دوتابعیتی بودن علیرضا رزم حسینی را “کذب محض” خوانده است.

محمدحسین فرهنگی  درباره زمان برگزاری جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت، گفت: طبق آئین نامه داخلی مجلس یک هفته پس از معرفی وزرای پیشنهادی به مجلس، جلسه رأی اعتماد برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: تصمیم مجلس شورای اسلامی آن است که جلسه رأی اعتماد به علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صمت روز سه شنبه ۸ مهرماه برگزار شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نظر ما آن است که این جلسه سه شنبه برگزار شود اما با وجود این باید با مسئولان دولت هم گفتگو کنیم و در نهایت ببینیم جلسه رأی اعتماد سه شنبه یا چهارشنبه برگزار شود.

پاسخ دادن