دوج کوین ۳۵ درصد رشد کرد

در پی انتشار توئیتی از ایلان ماسک که در  آن اعلام کرده اسپیس ایکس می‌خواهد یک دوج کوین به ماه ببرد، ارزش دوج کوین در چند دقیقه ۳۵ درصد رشد کرد و به بیشترین حدش در شش هفته‌ اخیر رسید. البته بعید نیست این توئیت دروغ سیزده باشد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از زومیت، ممکن است با دروغ سیزده طرف باشیم؛ اما وقتی بحث به رمزارز دوج کوین (Dogecoin) می‌رسد، این موضوع اهمیت خیلی زیادی پیدا نمی‌کند. به‌نوشته‌ی Cointelegraph، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، اخیرا توئیتی منتشر کرد و درنتیجه‌ این کار ارزش دوج کوین، تنها در چند دقیقه ۳۵ درصد رشد کرد تا به بیشترین حدش در شش هفته‌ی اخیر برسد. ماسک قبلا با انتشار پست‌هایی در توئیتر و برخی مصاحبه‌ها تأثیر بسزایی بر افزایش ارزش و محبوبیت دوج گوین گذاشته بود.

ایلان ماسک در توئیت جدیدش اعلام کرد اسپیس ایکس قصد دارد دوج کوینی واقعی روی ماه واقعی قرار دهد. چند ساعت پس از انتشار توئیت، قیمت دوج کوین روند صعودی گرفت و به حداکثر ۰٫۰۷ دلار رسید. البته درادامه قیمت دوج کوین کاهش یافت؛ اما این رمزارز همچنان قیمت بیشتری درمقایسه ‌با چند ساعت قبل دارد. دوج کوین سال ۲۰۲۱ را با ارزش ۰٫۰۰۴ دلار آغاز کرد و آمارها  نشان می‌دهد ارزش این رمزارز از آغاز امسال میلادی تاکنون، رشد بیش از ۱، ۵۰۰ درصدی تجربه کرده است. هواپیمایی بین‌المللی airBaltic کشور لتونی این هفته در حرکتی دور از ‌انتظار اعلام کرد مسافران پرواز می‌توانند از این ‌پس با استفاده از دوج کوین و چند آلت کوین دیگر بلیت بخرند. این هواپیمایی از سال ۲۰۱۴ تاکنون، بیت کوین را به‌عنوان روشی پرداختی استفاده می‌کرد.

    ایلان ماسک تاکنون با انتشار توئیت بارها باعث تغییر قیمت رمزارزها شده است؛ بااین‌حال، همین توئیت‌ها دردسرهایی برای مدیرعامل تسلا ایجاد کرده‌اند. اوایل امسال میلادی گزارشی منتشر شد که اعلام می‌کرد مقام‌های رسمی دولت آمریکا تحقیقاتی در‌باره‌ توئیت‌های ایلان ماسک آغاز کرده‌اند. ماسک، تنها کسی نیست که به‌دلیل اقدامات این‌چنینی دچار دردسر می‌شود؛ چراکه ماه گذشته‌ میلادی جان مک‌آفی، کارآفرین، به ارتکاب چند جرم متهم شد. یکی از اتهامات واردشده به مک‌آفی، اشاره‌ روزانه به انواع رمزارزها در حساب کاربری توئیتر بود؛ ولی مک‌آفی مدعی شده که تبلیغات برای دوج کوین باعث شده‌اند او به‌دردسر بیفتد.

    پاسخ دادن