دورکاری از داخل ماشین پارک شده

شیوع ویروس کرونا،‌ کاربردهای جدیدی برای خودرو به وجود آورده که هیچ ربطی به رانندگی، حمل و جابه جایی بار و مسافر ندارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، در این روزهای کرونایی، بعضی از روزها در منازل و آپارتمان‎ها، حتی یک جای ساکت وجود ندارد، یا تلویزیون روشن است،‌ یا یکی در حال صحبت کردن با تلفن است و شما هم باید با یکی از این اپلیکیشن‌های موبایلی یا اینترنتی (مثل زوم یا ادوبی) در جلسه ای یا کلاسی حضور داشته باشید، چه جایی بهتر از داخل خودرو؟

این تنها کاربرد کابین داخل خودرو در ایام کرونایی نیست. اتفاقاً کرونا باعث گل کردن خلاقیت مردم هم شده است. زمانی که حتماً باید کاری انجام شود و نمی توان به کودکان در منزل توپ و تشر زد و از آنان خواست که چند دقیقه ساکت باشند، تنها پناهگاهی که باقی می‌ماند، داخل کابین خودروی پارک شده در گاراژ یا دم در منزل است. حتی مشاهده شده که برخی از خانواده‌ها صندوق عقب خودروی شاسی بلند خود را به فضای داخل کابین ملحق کرده و فضای بزرگ‎تری ایجاد کرده اند و خودرو را در کنار پارک یا طبیعت، گذاشته اند تا هم از فضای خانه دور باشند و هم از جمعیتی که مردم در آن در رفت و آمد هستند.

این روزها نشستن در رستوران‌ها به شدت کاهش یافته و سفارش دادن غذا و خوردن آن در خانه هم آن حس لازم را ایجاد نمی کند، اینجا هم کابین داخل خودرو به کار می‌آید، هم غذای داغ همان لحظه از رستوران به دستتان می‌رسد و هم مجبور به نشستن در کنار غریبه‌ها نیستید (مخصوصاً در کنار کسانی که اصلاً اعتقاد به رعایت ندارند یا به شدت سهل انگارند) و هم مجبور به ماندن در فضای بسته خانه نبوده اید. یک پیک نیک ساده داخل کابین خودرو! خودرو همیشه به عنوان منزل دوم انسان‌ها کاربردهای متعددی داشته و حالا در این مصیبت شیوع ویروس کاربردهای جدیدتری پیدا کرده است.

پاسخ دادن