دور کاری نیمی از کارمندان در ۲۰۳۰

مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک می گوید ، پس از بحران کرونا ، شرکت های تولید کننده محصولات رسانه های اجتماعی دست به کار شده اند تا تجهیزاتی را فراهم کنند که تا ۲۰۳۰ نیمی از کارکنان در جهان دور کار شوند .

تهران – اقتصاد برتر –  ۳ خرداد ۹۹

بگزارش #اقتصادبرتر بنقل از سی ان ان ، مدیرعامل فیس بوک گفت ، این طرح فعلا در مرحله اولیه است و هنوز به هدف تبدیل نشده است . تولید تجهیزات دور کاری مهمترین موضوعی است که این روزها در دستور کار بزرگترین شرکت های رسانه های اجتماعی جهان برای حمایت از کار در خانه قرار دارد . مارک زاکربرگ ، مدیر عامل فیس بوک گفت ، حدود ۵۰ درصد کارمندان فیس بوک (FB) می توانند ظرف ۵ تا ۱۰ سال آینده از راه دور کار کنند. زاکربرگ این ایده را پس از آن به طرح تبدیل کرد که متوجه شد بسیاری از کارکنانی که خانه نشین شده بودند از خانه نشینی خوششان آمده است و متوجه شده اند از خانه بهتر می توانند خدمات خود به شرکت اشان را ارائه کنند . بگفته مدیر عامل فیس بوک این طرح کمک بزرگی به ایجاد اشتغال در جهان است و می تواند وسیله ای باشد برای از بین بردن رکود کنونی و رونق اقتصاد جهان

وی گفت : تحقیقات نشان می دهد ، کارکنان شرکت ها مایل هستند هر لباسی را که در آن راحت هستند در خانه بپوشند و خدمات اداری خود را در محیطی کم تنش و آرام انجام دهند. اما این کار ابزار های خاص خود را نیاز دارد که شرکت های تولید کننده محصولات رسانه های اجتماعی روی ان فعال شده اند .

زاکربرگ گفت این شرکت انتظار دارد با گذشت زمان استخدام از راه دور به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند و نیازمند تجهیزات بیشتری باشد . لذا ما این بخش را تامین می کنیم .

زاکربرگ گفت ، از آنجا که این شرکت به دنبال بازگشایی دفاتر خود است ، انتظار داریم فعلا فقط  ۲۵ درصد از کارمندان فیس بوک در مرحله اول به اداره بازگردند .

پاسخ دادن