دولت کار خودش را می‌کند، مردم هم کار خودشان!

خبرگزاری‌ها روز سه شنبه خبر از ترافیک سنگین در جاده چالوس دادند که این بدین معنی است که مردم وقعی به هشدار‌های دولت ننهاده اند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ تیر ۱۴۰۰

این موضوع که دولت هشدار بدهد که در شرایط پیک پنجم کرونا سفر نروید و مردم هم بمحض تعطیلی چند روزه راهی جاده‌های شمال شوند، کم کم به یک فرهنگ رایج تبدیل شده است و مردم اینگونه فهمیده اند که دولت تحت فشار باید اطلاعیه بدهد نروید و ما هم بخاطر تعطیلات مدارس و ادارات با اندکی اصرار می‌رویم و به مقصد هم می‌رسیم.

مشخص نیست تهدیدات وزیر کشور و سایر مسئولان که اجازه خروج و ورود خودرو سایر شهرها به تهران و البرز را نمی دهیم، پس چطور اعمال می‌شود!؟

آیا دولت واقعا اینقدر توان ندارد که جلوی این رفت و آمد‌ها را بگیرد!؟ یا به عمد این کار را می‌کند که بگوید من به تکلیف خودم عمل کردم و به مردم گفتم در شرایط کرونا سفر نروید، حالا اگر مردم سفر رفتند خودشان مقصر هستند! نتیجه این رفتار دولت و مردم که به یک فرهنگ نانوشته تبدیل شده این است که شهرهای کشور یکی پس از دیگری قرمز می‌شوند، بر شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان افزوده می‌شود و دولت محترم هم این صحنه‌ها خصوصا ترافیک جاده‌ها را تماشا می‌کند!؟

ایرنا خبرگزاری رسمی کشور، روز سه شنبه خبر داد، براساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور محور چالوس مسیر (جنوب به شمال) محدوده بیلقان و محور فیروزکوه مسیر (جنوب به شمال) محدوده گدوک ترافیک سنگین است. این در حالی است که استان‌های تهران و البرز تا روز یکشنبه به دلیل کرونایی تعطیل و خروج از این استان‌ها با پلاک بومی آن ممنوع بوده است!

بگزارش ایرنا، برابر اعلام این مرکز از وضعیت تردد در مسیرهای مواصلاتی کشور، در محور هراز و آزادراه تهران – شمال و آزاد راه قزوین – رشت (رفت و برگشت) ترددد روان است.

در آزادراه کرج – قزوین محدوده نظرآباد و آزادراه کرج – تهران محدوده مترو ایران خودرو نیز ترافیک سنگین گزارش شده بود.

قطعا این رفتار دودش به چشم مردم کل کشور خواهد رفت که منتظر عادی شدن شرایط کرونا و شروع کسب و کار هستند.

قربانیان این رفتار غیر منطقی نیز مردم بینوای مازندران و شهرهای آن هستند که باید تاوان عدم رعایت قانون و دستورالعمل‌های کرونایی توسط دیگران را بدهند.

اگر یک بار مسئولان اجرایی کشور با جدیت جلوی تردد خودرو‌ها را بگیرند، متخلفان متوجه خواهند شد که دولت حرف هایش جدی است و مردم هم هشدارهای دولت را به تمسخر نمی گیرند. اما ظاهرا چنین اراده ای در دولت وجود ندارد.

پاسخ دادن