دونالد ترامپ درصدد تغییر حکومت آلمان است

وزیر خارجه سابق آلمان با انتقاد از سیاست های رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که ما مواضع وی را به سختی می توانیم تحمل کنیم.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ تیر ۹۷

وزیر خارجه سابق آلمان با انتقاد از سیاست های رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که ما مواضع وی را به سختی می توانیم تحمل کنیم.

به گزارش مجله اشپیگل، «زیگمار گابریل» وزیر خارجه سابق آلمان در گفتگو با مجله اشپیگل با انتقاد از سیاست های رئیس جمهوری آمریکا در خصوص اینکه وی به دیکتاتوری مانند کره شمالی ضمانت موجودی می دهد، اما در پی تغییر رژیم در آلمان است، اظهار داشت: ما نمی توانیم بیش از این متوهم باشیم.

وی در ادامه افزود: ترامپ تنها زور را می شناسند، از همین روی ما باید به وی نشان دهیم که قوی و مقتدر هستیم.

گابریل با اشاره به درخواست های ترامپ مبنی بر افزایش بودجه نظامی ناتو گفت: اگر ترامپ از ما می‌خواهد که برای هزینه های نظامی آمریکا میلیاردها اختصاص دهیم، ما نیز باید خواهان اختصاص میلیاردها از سوی وی باشیم تا در امور پناهجویان هزینه شود، زیرا بخش عمده ای از پدیده پناهجویان دستاورد اقدامات نظامی شکست‌خورده واشنگتن است.به طور مثال می توان به آوارگان عراقی اشاره کرد.

وزیر خارجه سابق آلمان در ادامه از دولت این کشور خواست تا راهکاری خلاقانه در خصوص موضوع بودجه نظامی ناتو در نظر بگیرد.

گابریل همچنین افزود: آلمان می تواند سالیانه ۱/۵ درصد برای ارتش هزینه کند و ۰/۵ درصد نیز برای دفاع در سطح اروپایی مثلا برای اروپای شرقی در قالب ناتو. با این شیوه اهمیت امنیت اروپای شرقی برای آلمانی ها نشان داده می شود.

پاسخ دادن