دویچه بانک: بیت کوین بسیار مهم‌تر از آن است که نادیده گرفته شود

غول بانک‌داری آلمانی یعنی دویچه بانک انتظار دارد تا بانک‌های مرکزی و دولت‌ها، قانون‌گذاری پیرامون بیت کوین را از انتهای سال ۲۰۲۱ آغاز کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر ، بخش تحقیقاتی دویچه بانک (Deutsche Bank) گزارشی مختص بیت کوین با عنوان “آینده پرداخت‌ها؛ قسمت ۲ بخش ۳٫ بیت کوین‌ها: آیا این اثر تینکربل می‌تواند به یک پیش‌گویی خودشکوفا تبدیل شود؟” منتشر کرده است. به گفته تحلیل‌گران دویچه بانک (Deutsche Bank)، ارزش بازار ۱ تریلیون دلاری بیت کوین و پتانسیل بالای آن برای ادامه رشد سبب شده تا این ارز دیجیتال بسیار مهم‌تر از چیزی باشد که بتوان از آن چشم‌پوشی نمود.

در این گزارش ۱۸ صفحه‌ای، محققان غول بانک‌داری آلمانی به تشریح مشخصه‌های بیت کوین پرداخته و عوامل اصلی پشت رشد تاریخی ارزش بازار این رمز ارز به ۱ تریلیون دلار را بررسی کرده‌اند. به عقیده آن‌ها، تا زمانی که سیل ورود موسسات به بازار ارزهای دیجیتال ادامه داشته باشد، قیمت بیت کوین نیز به رشد خود ادامه خواهد داد. همچنین تاکید شده که دولت‌ها و بانک‌های مرکزی اکنون “می‌فهمند که بیت کوین و دیگر رمز ارزها آمده‌اند که بمانند” و لذا، انتظار می‌روند که از انتهای سال ۲۰۲۱، قانون‌گذاری پیرامون این حوزه آغاز شود.

در ادامه این گزارش، دویچه بانک هشدار داد که با وجود افزایش ارزش بیت کوین، محدودیت در معاملات و نقدشوندگی بازار می‌تواند مانعی در مسیر رشد رمز ارز BTC برای تبدیل به یک کلاس دارایی باشد. تحلیل‌گران در این باره گفتند:

مسئله واقعی این است که آیا افزایش ارزش به تنهایی می‌تواند دلیل کافی برای تبدیل بیت کوین به یک کلاس دارایی باشد، یا کمبود نقدینگی مانعی در مسیر آن خواهد بود؟

در انتهای این گزارش، تحلیل‌گران این بانک آلمانی خاطرنشان کردند که انتظار می‌رود در کوتاه‌مدت، بیت کوین بسیار پرنوسان باقی بماند و این شرایط ممکن است طی دو تا سه سال دیگر تغییر کند.

پاسخ دادن