دو اقدام مهم فولاد مبارکه برای حمایت از سهامداران

خبر خوش فولادی، صادرات بدون دریافت مجوز
اقتصاد برتر

معاون سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های فولاد مبارکه اعلام کرد: این شرکت در راستای سیاست‌های دولت و تاکید رئیس هیات عامل ایمیدرو برای حمایت از سهامداران و شرکت‌های سرمایه‌پذیر، ۱۹ شهریور ۹۹، ۲ اقدام مهم انجام داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۲ شهریور ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایمیدرو، غلامرضا طاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به روند منفی هیجانی ایجاد شده در بورس طی هفته های اخیر که منجر به ایجاد فضای نامطمئن در جامعه سهامداران حقیقی و درنتیجه، خروج نقدینگی از این بازار شده است؛ شرکت فولاد مبارکه نسبت به حمایت از سهام داران خود و شرکت های سرمایه پذیر اقدام کرد.

وی افزود: در نخستین اقدام، با توجه به صدور مجوز خرید سهام خزانه، پیگیری برای دریافت مصوبه از هیات مدیره شرکت، توسط معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در دستور کار قرار گرفت و این موضوع براساس دستورالعمل افشای اطلاعات با اهمیت، طی اعلامیه شفاف سازی در سامانه کدال، اطلاع رسانی شد.

بیشتر بخوانید:
فیلم: اوراق اختیار فروش تبعی چیست؟
اوراق اختیار فروش تبعی سهم #وغدیر منتشر شد
فیلم: چطور میتوان اوراق اختیار فروش تبعی خرید؟

معاون سرمایه گذاری و امور شرکت های فولاد مبارکه با اشاره به اقدام دیگر این شرکت برای حمایت از بازار سرمایه تصریح کرد: حمایت از سهام شرکت های موجود در پرتفوی شرکت فولاد مبارکه (سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، فولاد هرمزگان و سرمایه گذاری توکا فولاد) به فراخور فضای حاکم بر آنها، گام دیگر حمایتی بود.

وی افزود: این شرکت ضمن همراهی هوشمندانه و مقتدرانه با خریداران سهام این شرکت ها، برای ایجاد آرامش در فضای معاملاتی سهام شرکت های مذکور و رفع نگرانی جامعه سهامداران تلاش کرد.

طاهری با اشاره به نتایج حاصل از اقدامات حمایتی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: انتشار خبر مربوط به پیگیری مجوز خرید سهام خزانه در بازار، سبب تقویت جو اعتماد و ایجاد فضای خوش بینی و در نتیجه افزایش تقاضای خرید سهام شرکت فولاد مبارکه در قیمت های منفی روز جاری شد. این موضوع در نهایت منجر به ثبت قیمت سهام شرکت در درصدهای مثبت شد.

وی ادامه داد: با تغییر روند ایجاد شده در سهام سایر شرکت های معدنی و فولادی همه شرکت های پرتفوی گروه فولاد مبارکه در کنار سهام این شرکت، روز جاری را سبزپوش به پایان رساندند.

معاون سرمایه گذاری و امور شرکت های فولاد مبارکه با اشاره به پیشنهاد تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک گفت: در کنار اقدامات یاد شده، اجرای پیشنهاد ایمیدرو مبنی بر تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی با سرمایه ۳۰۰ هزار میلیارد ریالی، حمایت های بیشتر از سهامداران را به دنبال خواهد داشت.

پاسخ دادن