دکتر امین جبلی دانشجوی پزشکی در سانحه هوایی به لقاء الله پیوست

در جریان سقوط هواپیمای اوکراینی با خبر شدیم امین جبلی از دانشجویان رتبه یک پزشکی دانشگاه تورنتو کانادا جان به جان آفرین تسلیم کرد.

تهران – اقتصاد برتر – 19 دی 98

در این حادثه شماری از بهترین دانشجویان دانشگاه های معتبر ایران و کانادا حضور داشتند که جملگی به ملکوت اعلی پیوستند . دکتر امین جبلی یکی از باهوش ترین دانشجویان ایرانی بود که در دانشگاه تورنتو سرگرم ادامه تحصیل بود . وی در تمام دوران تحصیل در داخل و خارج کشور با کسب رتبه های بالا از موفق ترین دانشجویان کشور بود . امین جبلی که فرزند دکتر محمد جبلی فوق تخصص قلب و عضو هیات علمی علوم پزشکی تهران بود جوانی با سواد ، پیگیر در درس ، با اخلاق و فوق العاده مبادی آداب بود که در بین دانشجویان دانشگاه تورنتو به کسب علم و دانش و قدرت تاثیر گذاری بر دیگران شهرت داشت. امین در خانواده ای مذهبی و با علم و دانش متولد شد و در کنار پدر علوم پزشکی را دنبال کرد ، وی برای ادامه تحصیل و کسب تخصص در رشته پزشکی در دانشگاه معتبر کانادا سرگرم ادامه تحصیل بود . امین در آستانه ازدواج بود . روزنامه و شبکه های خبری اقتصاد برتر این حادثه غم انگیز را به خانواده های جان باختگان تسلیت عرض می کند و از خداوند منان برای جان باختگان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت دارد. هواپیمای بوئینگ 737 اوکراینی صبح روز چهارشنبه در حوالی فرودگاه امام خمینی (ره) پس از 5 دقیقه پرواز از فرودگاه امام خمینی به مقصد کیف دچار سانحه شد و سقوط کرد و تمامی مسافران آن جان باختند. هواپیمای اوکراینی صبح چهارشنبه حوالی صبا شهر استان تهران سقوط کرده است ، در این پرواز ، تعدادی از دانشجویان ایرانی دانشگاه‌ های آمریکا، کانادا و اروپا که در تعطیلات کریسمس به ایران آمده بودند، با پایان یافتن تعطیلات ژانویه در حال بازگشت به محل تحصیل خود بودند حضور داشتند . گفتنی است؛ این حادثه تاسف بار و غم انگیز در ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه در نزدیکی شهریار اتفاق افتاد و متاسفانه در این سانحه تعداد ۱۷۶ مسافر جان باختند که ۱۶۷ نفر از آن‌ها مسافر و مابقی خدمه هواپیما بودند.

اسامی دانشجویان ایرانی جان باخته در حادثه سقوط هواپیما

  • دانشگاه شریف

۱. حمیدرضا ستاره کوکب ورودی ۱۳۸۹کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

۲. مهدی اسحاقیان ورودی ۱۳۹۲ کارشناسی مهندسی مکانیک

۳. پونه گرجی ورودی ۱۳۹۱ کارشناسی مهندسی کامپیوتر

۴. ایمان آقابالی ورودی ۱۳۸۹ کارشناسی مهندسی برق

۵. آرش پورضرابی ورودی ۱۳۹۱ کارشناسی مهندسی کامپیوتر

۶. محمد الیاسی ورودی ۱۳۸۹کارشناسی مهندسی مکانیک

۷. میلاد قاسمی ورودی ۱۳۸۹ کارشناسی ارشد مدیریت /۱۳۸۴ کارشناسی مهندسی برق

۸. الناز نبی ورودی ۱۳۹۲کارشناسی ارشد مدیریت

۹. محمد امین بیروتی ورودی۱۳۹۲ مهندسی کامپیوتر

۱۰. زهرا حسنی سعدی ورودی ۱۳۹۲ کارشناسی فیزیک

۱۱. امیر اشرفی حبیب آبادی ورودی۱۳۹۲ کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

۱۲. محمد صالحه ورودی ۱۳۸۹ کارشناسی ارشد مهندسی برق

۱۳. غزل نوریان ورودی ۱۳۹۱ کارشناسی مهندسی علم مواد

* دانشگاه امیرکبیر

۱. نسیم رحمانی فر از دانشکده مهندسی پزشکی

۲. امیرحسین سعیدی نیا از دانشکده مهندسی پزشکی

۳. شادی جمشیدی از دانشکده مهندسی پلیمر

۴. الما اولادی از دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر

۵. فراز فلسفی از دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر

* خواجه نصیر

پدرام جدیدی فارغ التحصیل سال ۱۳۹۵ مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران

2 نظر از مردم

  1. آقا جبلی عزیز دو سال در کنار پسر بامعرفت شما در پادگان بودیم خبر ،باعث تاسف و تاثر بنده و تمامی همکارم شد امیدوارم خداوند روحش را شاد و به شما صبر عنایت فرماید اخلاق خوب و چهره ی متینش از ذهن ما پاک نخواهد شد

  2. من امین رو در یک سفر باهاش آشنا شدم و چند روز با هم همسفره بودیم. پسری با اخلاق ، که عاری از هرگونه رقابت و حرص بی جا بود. روزهای خوبی با هم داشتیم. کاش فرصت میشد بیشتر بشناسند پسر جان. صبر واسه دوستای و خانوادش ???

پاسخ دادن