ذره بین مجلس روی حقوق‌های نجومی

مجلس
اقتصاد برتر

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به ارسال برخی گزارش‌ها درباره دریافت حقوق‌های بالا به مجلس، برخی نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی شده‌اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۲ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خانه ملت: سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، با اشاره به اینکه تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت، گفت:  بعد از تصویب در کمیسیون برنامه، بودجه و همچنین صحن علنی، هیئتی برای انجام آن انتخاب خواهد شد. شرکت‌های دولتی بالاترین آمار دریافت حقوق‌ را دارند، موضوع حقوق‌های نجومی یکی از مشکلاتی است که در گذشته وجود داشته و نباید از آن غفلت کرد.

وی با بیان اینکه در بخش‌هایی از دولت عمدتاً در شرکت‌های دولتی حقوق‌هایی برای مدیران و هیئت مدیره تصویب می‌شود که از آن به عنوان حقوق‌های نجومی نام برده شده و خارج از ضوابط است، تاکید کرد: با توجه به ارسال برخی گزارش‌ها درباره دریافت حقوق‌های بالا به مجلس، برخی نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از حقوق‌های نجومی شده‌اند که بعد از تصویب در کمیسیون برنامه، بودجه و همچنین صحن علنی، هیأتی برای انجام آن انتخاب خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تاکید کرد: مجموعه‌ای از نمایندگان به شکل میدانی، پرونده‌ها و فیش‌های حقوقی را بررسی می‌کنند و در نهایت گزارش نهایی به مجلس ارائه خواهد شد. براساس آمار بیشترین پرداخت حقوق‌ها در شرکت‌های دولتی است زیرا این افراد برای خودشان ضوابط مالی اختصاصی در نظر می‌گیرند و از ضوابط کلان دولتی تبعیت نمی‌کنند و باید احکام بودجه‌ای درباره این موضوع شفاف شود.

پاسخ دادن