رئیسی:دیدگاه قوه قضاییه را درباره طرح نفتی دولت مطرح کردیم

آیت الله رئیسی: بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم

رئیس قوه قضائیه گفت: در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره طرحی که از طرف دولت مطرح شد، مسئولان قوا و افراد شرکت کننده، هر کدام سخنانی گفتند و ما هم به عنوان قوه قضاییه نظر خود را در آن جلسه مطرح کردیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما، جلسه مسئولان شورای عالی قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی برگزاری شد.

افشاگری‌های بدون اقدام و عمل اعتمادساز نیست

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در جلسه امروز مسئولان شورای عالی قوه قضاییه گفت: مردم اقدام و عمل را می‌پسندند و صرف گفتن برای مردم اعتماد بخش نیست.
وی ادامه داد: امروز انتظار و توقع مردم از مسئولان و افراد مختلفی که دغدغه‌مند هستند، این است که اقدام و عمل ببینند و صرف افشاگری مشکلی از آن‌ها حل نمی‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امروز همه باید توجه داشته باشیم که در دستگاه قضا درباره گزارش‌ها و پرونده‌هایی که حاصل می‌شود قضات همه تلاش شان این است که با محوریت حق و عدل رسیدگی کنند و این کار بسیار خوبی است.
رئیس قوه قضاییه گفت: بر همین مبنا ما فکر می‌کنیم می‌توان بسیاری از این پرونده‌ها را توسط قضات عادل دستگاه قضا مورد رسیدگی قرار داد و قضات ما دین شان را برای دنیای دیگران نخواهند فروخت.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در این حال افزود: باید هیچ گونه پیش داوری نشود و اجازه دهند دستگاه قضا رسیدگی عادلانه درباره پرونده‌ها داشته باشد.
وی اضافه کرد: پیش داوری و گمانه زنی در این زمینه امر صحیحی نیست و اجازه دهند دستگاه قضا کار خود را پیش ببرد و یقین داشته باشند در دستگاه قضا نسبت به فساد‌ها و خیانت‌ها رسیدگی لازم صورت می‌گیرد.

دیدگاه قوه قضاییه را درباره طرح نفتی دولت مطرح کردیم

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا درباره طرحی که از طرف دولت مطرح شد، مسئولان قوا و افراد شرکت کننده، هر کدام سخنانی گفتند و ما هم به عنوان قوه قضاییه نظر خود را در آن جلسه مطرح کردیم.

مراسم محرم در چارچوب های بهداشتی برگزار شود

رئیس قوه قضاییه گفت: مسئولان و مردم تلاش کنند مراسم عزاداری محرم مثل هرسال، اما با حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی برپا شود.

خیانت امارات به آرمان فلسطین قابل گذشت نیست 

رئیس دستگاه قضا گفت: خیانتی که اماراتی‌ها به آرمان فلسطین کردند با گذشت زمان از بین نمی‌رود و قابل گذشت نیست.

آمریکایی‌ها در حال افول هستند

رئیس قوه قضاییه گفت: امروز شرایط عدالت خواهی در داخل آمریکا و کشور‌های اروپایی حاکی از افول قدرت آمریکا در منطقه و سطح جهان است و نشان می‌دهد ایستادگی و مقاومت، راهبردی کاملا اثربخش و پرثمر است.

پاسخ دادن