رئیسی: فضا برای مفسدان باید ناامن شود

رئیسی: طرح «هر مسجد، یک حقوقدان» اجرا شود

رئیس دستگاه قضا گفت: فضا باید برای فساد و مفسدان ناامن شود به گونه‌ای که هیچکس نتواند در نظام اسلامی و تحت لوای خون پاک شهدا، فساد کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ دی ۹۹

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی در بجنورد، اظهار داشت مبارزه با فساد به مدیران بستگی دارد، هرچند نهادهای نظارتی وجود دارند اما این مدیران باکفایت هستند که اجازه نمی‌دهند فساد در اقتصاد لانه کند. وی از مدیران فسادگریز و فسادستیز به عنوان سرمایه‌هایی ارزشمند برای مردم و کشور یاد کرد. رئیس دستگاه قضا گفت: وجود زیرساخت‌های لازم یک بستر مهم و ضروری برای توسعه یافتگی است و البته وحدت و انسجام از لازمه‌های ضروری برای توسعه در جامعه است و جای خوشوقتی دارد که در استان خراسان شمالی، اقوام مختلف ترک، کرد، ترکمن و فارس در نهایت آرامش در کنار هم برای توسعه منطقه تلاش دارند.

نیاز خراسان شمالی به توسعه جدی است

رئیس قوه قضائیه با اشاره به عمر کمتر از ۲ دهه استان خراسان شمالی گفت: نیاز به توسعه یافتگی در این استان بسیار جدی است و توسعه نیز به مدیران مصمم، با روحیه جهادی و بسیجی نیاز دارد و یقینا چنین مدیرانی می‌توانند در استان تحول ایجاد کنند. حجت الاسلام رئیسی با اشاره به تاثیر تحریم‌های دشمنان بر کشور، گفت: رهبر معظم انقلاب لزوم خنثی سازی تحریم‌های دشمن و بی اثر کردن آنرا راهبرد اساسی نظام اعلام کرده اند. وی با اشاره به تاثیر نگاه به تحریم‌ها اظهار داشت: رشد کشور در بخش‌هایی که تحریم بیشتری متوجه آن بوده، بیشتر بوده است، به طور مثال کشور در صنعت دفاعی، صنعت هسته ای و دانش نانو و علم و فناوری، که بیشترین و سختگیرانه ترین تحریم‌های خارجی بر روی آن متمرکز بوده است، بیشترین رشد را داشته است.

رئیسی افزود: اگر تحریم‌ها موثر بود نباید پیشرفتی در این بخش‌ها می‌داشتیم، اما اکنون شاهد آن هستیم که در دانش هسته‌ای به نقطه‌ای رسیده ایم که این دانش بومی شده است

و علت این همه کینه توزی دشمنان نسبت به دانشمندان هسته‌ای ما نیز همین است که با وجود همه تحریم‌ها پیشرفت حاصل شده است. رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: کشور برای عبور از بحران تحریم به مدیران شجاع و اهل خطر نیاز دارد و مدیرانی که برای دور زدن تحریم‌ها تلاش می‌کنند مورد حمایت جدی قرار می‌گیرند. رئیسی افزود: ما مصصم به آن هستیم که هرچه مانع رشد اقتصادی و رونق تولید در کشور باشد را از بین ببریم و یکی از موانع تولید، قاچاق کالا بویژه کارچاق کنی‌های سازمان یافته است و دیگری مشکلات بروکراسی اداری است که گاه برای گرفتن یک مجوز اداری باید ۷۰ خوان را طی کرد و حال آنکه مدیران می‌توانند مسیرها را برای دستیابی و ارائه مجوز قانونی کوتاه کرده و از سرمایه گذاران واقعی حمایت کنند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات آب آشامیدنی در روستاهای خراسان شمالی گفت: براساس گزارش ارائه شده ۲۹۰ روستای منطقه دچار تنش آبی هستند که این امر باید پیگیری و مشکل روستاییان حل شود. رئیسی با اشاره به مشکل اجرای پروژه ریلی مشهد – بجنورد – گرگان و نیز پروژه کارخانه سیمان سمنگان (در شهرستان مانه و سملقان) که توسط آستان قدس رضوی، ناتمام رها شده است، گفت: در دوره مدیریتی ام در آستان قدس رضوی، این طرح مطرح بود و اکنون، هم استان و هم دستگاه قضا به دنبال رفع مشکلات اجرای این ۲ پروژه هستند.

وی با اشاره به سال پایانی خدمت دولت دوازدهم، گفت: در سال پایانی نه تنها باید از تلاش مسئولان و دولتمردان کاسته نشود بلکه تلاش‌ها باید مضاعف باشد تا نواقص برطرف شود.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی، امروز برای بررسی وضعیت قضایی خراسان شمالی و سازمان‌های تابعه وارد بجنورد شد که شرکت در نشست شورای اداری و قضایی استان و دیدار با کارکنان قضایی و اداری، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف، اقشار و اصناف، گروه‌های جهادی و مدیران و مسئولان استانی به منظور بررسی موضوعات و مسائل مهم استان در حوزه‌های مختلف از برنامه‌های این سفر اعلام شده است.

پاسخ دادن