رئیسی پیروز اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات

اظهارنظر‌های مردم از مناظره شب گذشته نشان می‌دهد، سید ابراهیم رئیسی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در اولین مناظره تلویزیونی بخاطر برخورداری از منطق کلام، متانت و ادب پیروز صحنه مناظره بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

در اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هر یک از نامزدها با سخنان و رفتار خود تاثیر خاصی بر افکار عمومی گذاشتند و در نظر مردم لقب خاصی را دریافت کردند.

سید ابراهیم رئیسی که در برابر توهین‌ها و اتهامات دو نامزد اصلاح طلب با سعه صدر کامل برخورد کرد و از حمله متقابل پرهیز نمود، نزد افکار عمومی بهترین برخورد را داشت و پیروز صحنه مناظره شد. رئیسی که آماج حملات دو نامزد اصلاح طلب قرار گرفته بود با کمال متانت و ارامش گفت :” اگر مشکلات مردم با تهمت و اهانت به من حل می‌شود، اشکال ندارد” تهمت بزنید.

رئیسی در واکنش به مهرعلیزاده که در نهایت بی ادبی به وی گفت : شما با شش کلاس سواد چطور می‌خواهید کشور را اداره کنید!؟ گفت : یکی از دغدغه‌های مردم بی صداقتی برخی از مسئولین است و انتظار مردم آن است که در سطوح مختلف با آنها با صداقت صحبت شود و حرف نادرست به آنها گفته نشود. سید ابراهیم رئیسی گفت : این خیلی بد است که شخصی در کسوت کاندیدای ریاست جمهوری فقط برای جلب آرا و تخریب دیگران حضور پیدا کند. اگر این کار جواب می‌داد، در همین سالن افرادی بسیار اهانت کردند و تخریب کردند و حرف نادرست زدند. فکر کنید مردمی که پای صحبت ما نشستند و جوانانی که دسترسی دارند، می‌توانند خودشان به سایت آموزش عالی بروند و فرض کنید ببینند مدرک تحصیلی بنده و برخی از آقایان چیست؟ این برای کسی که ادعا می‌کند بد نیست؟ این کار لازم نیست به فردا بینجامد کار یک دقیقه است. از این همه تهمت و اهانت خسته نشدید؟ اگر مشکلات مردم با تهمت و اهانت به من حل می‌شود، اشکال ندارد.

مهر علیزاده در این مناظره به‌عنوان نامزد بی منطق و بی ادب ترین نامزد خود را نشان داد که از هر فرصتی برای حمله به دیگر نامزدها استفاده می‌کرد. مهر علیزاده تلاش کرد با تحریک مردم آذری زبان رای آنان را بنفع خود جلب کند.

همتی در این مناظره به‌عنوان مغرورترین فرد که خود را ژن برتر اقتصاد کشور می‌داند که حتی روحانی را که وی را منصوب کرده نیز قبول ندارد، جلوه کرد. وی که تلاش می‌کرد مدرک تحصیلی سایر نامزدها و از جمله محسن رضایی را زیر سئوال ببرد. مدعی بود با سوادترین، اقتصاد دان ترین و… جمع نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ است که تکرار سخنان مغرورانه وی باعث تعجب افکار عمومی شد. همتی با تکرار عنوان ” نامزدهای پوششی ” تلاش کرد سایر نامزدها را زیر سئوال ببرد و بارها در این مناظره به ابراهیم رئیسی و محسن رضایی حمله کرد.

محسن رضایی با انگیزه ترین نامزد در این مناظره جلوه کرد که تلاش می‌کرد راهی برای خدمت به مردم پیدا کند.

زاکانی در این مناظره فردی مدیر، قاطع، سالم و با صلابت ظاهر شد که در اجرای عدالت و توسعه کشور با کسی شوخی ندارد. وی نیز چندین نوبت مورد حمله دو نامزد اصلاح طلب قرار گرفت.

جلیلی در این مناظره، نامزدی مطلع از اوضاع کشور، جدی در کار و با برنامه ظاهر شد و بنظر نمی آمد که تمایلی داشته باشد بنفع سایر نامزدها کناره گیری کند.

قاضی زاده نیز در مناظره فردی مودب، علمی و جوان درخشید که به اهانت‌ها و اتهامات و تنش سایر نامزدها کاری نداشت و بحث‌های علمی خودش را انجام می‌دهد. در ضمن وی خیلی آرام و با متانت بحث هایش را دنبال می‌کرد.

2 نظر از مردم

  1. طبق کدوم نظرسنجی بر اساس اطلاعات کدوم نهاد یا سایت شما متوجه شدید آقای رئیسی پیروز مناظره شده اند؟؟
    لطفا سایت دقیق نظرسنجی را دقیق مشخص و اعلام کنید تا همگان بتوانند شرکت کنند و مرجع شفافی باشد بر همه ی مردم عزیز

پاسخ دادن