رئیس برکنارشده کاتالونیا خود را تسلیم کرد

کارلوس پوگدمون، رهبر سابق منطقه خودمختار کاتالونیای اسپانیا و ۴ تن از اعضای کابینه وی که دوشنبه گذشته به بلژیک آمده بودند، دقایق پیش خود را تسلیم پلیس این کشور کردند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ آبان ۹۶

به گزارش تی آر تی، کارلوس پوگدمون، رهبر سابق منطقه خودمختار کاتالونیای اسپانیا و ۴ تن از اعضای کابینه وی که دوشنبه گذشته به بلژیک آمده بودند، دقایق پیش خود را تسلیم پلیس این کشور کردند.

در پی دادستانی اسپانیا اعلام کرد که اقدام قضایی علیه وی و برخی مقامات منطقه خودمختاری نزدیک به وی را به اتهام شورش و سوء استفاده از اموال عمومی پیگیری می‌کند.

پوگدمون، پیش از این در گفتگو با یک شبکه بلژیکی اعلام کرده بود که مطابق سیستم قضایی این کشور رفتار کرده و در اسپانیا که حکم بازداشت اروپایی وی را صادر کرده عادلانه مورد دادرسی قرار نخواهد گرفت.

وی که پس از رفراندوم غیرقانونی به بلژیک رفته، گفته بود که از عدالت فرار نخواهد کرد و به مراجع قضایی بلژیک مراجعه می کند.

گفتنی است بلژیک که کارلس پوگدمون، رئیس سابق منطقه خودمختار کاتالونیا و چهار وزیر کابینه اش که از سوی دادگاه اسپانیا محکوم به ده ها سال زندان شده اند، به دلیل حمایت از گروه های تروریستی و رهبران و اعضای جنبش های جدایی طلب مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است.

پاسخ دادن