رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد به شهدای مدافع سلامت پیوست

دکتر محمد زارع جوشقانی به شهدای مدافع سلامت پیوست

پیکر شهید مدافع سلامت دکتر محمد زارع جوشقانی عضو هیات علمی دانشگاه و رییس بیمارستان لبافی نژاد که بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند، دوشنبه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشییع شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، در این مراسم دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از روسای بیمارستان ها و همکاران این شهید والا مقام حضور داشتند.

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این مراسم گفت: صبر، متانت و حلم این شهید والا مقام مثال زدنی بود. ایشان در کنار همه ابعاد حرفه ای، مدت ها در امور خیریه هم مشارکت می کرد و کماکان نقش موثری در کمک به ایتام و سالمندان در کاشان برعهده داشتند.

وی ادامه داد: دکتر زارع استاد تمام چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بود و علاوه بر جایگاه علمی ممتازی که در چشم پزشکی کشور داشت، از یک شخصیت اجتماعی چندوجهی برخوردار بود.

زالی با اشاره به اینکه دکتر زارع کوله باری از فعالیت های اجرایی و علمی داشت، افزود: ایشان تجارب بسیار ارزنده ای را در زمینه های مختلف اجرایی، علمی و اداری برعهده داشت اما شخصیت بارز وی خشوع، فروتنی و مهربانی، ملاطفت و توجه به همکاران، دانشجویان و بیماران بود.

وی تاکید کرد: دکتر زارع همچنین ارتباط بسیار اخلاقی با بیماران و همراهان آنان داشت. دغدغه و دل مشغولی اصلی اش بحث آموزش و پژوهش فراگیران و دانشجویان بود و وقت بسیار زیادی را در زمینه آموزش مباحث پزشکی به فراگیران معطوف می کرد.

زالی ادامه داد: با توجه به اینکه ایشان مسئولیت یک بیمارستان نسبتا تک تخصصی را برعهده داشت، خود داوطلبانه تمام ظرفیت بیمارستان را بسیج کرد و از روزهای سخت آغاز کرونا تاکنون در خط مقدم مقابله با کرونا بودند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران بیان داشت: وی تمام وقت خود را در این مدت صرف بیماران کرونایی کرده و متاسفانه جان خود را برای حفظ سلامت بیماران تقدیم کرد.

پیکر دکتر زارع جوشقانی شهید مدافع سلامت روز دوشنبه با حضور خانواده و جمعی از همکاران آن مرحوم در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشییع شد. سپس پیکر این مدافع سلامت راهی زادگاه وی، شهر کاشان شد تا در آنجا دفن شود.

رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

دکتر محمد زارع جوشقانی فلوشیپ قرنیه و خارج چشمی بود و بیش از ۲ دهه نیز ریاست دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان شهید بهشتی کاشان را بر عهده داشت.

روابط عمومی بیمارستان لبافی‌نژاد در اطلاعیه‌ای در این باره اعلام کرد: «شهادت پرافتخار استاد فرهیخته و متعهد، شهید فداکار آقای دکتر محمد زارع جوشقانی که در خط مقدم جبهه جنگ بی‌امان با ویروس منحوس کرونا تا آخرین نفس ایستاد و جنگید و به علت ابتلا به بیماری کرونا به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست، برای ما بسیار سخت و جانکاه است. اعمال و خدمات کسانی که با خدا هم عهد شده اند و از هیچ کوششی فروگزار نکرده و همواره آماده جانفشانی هستند، در نزد خداوند متعال محفوظ است و دعای خیر بیماران بهترین توشه برای آخرت ایشان خواهد بود. با قلبی سرشار از اندوه، شهادت این عزیز سفر کرده را به خانواده داغدار وی و جامعه بزرگ پزشکی و سلامت تسلیت عرض نموده و برای آن شهید علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسالت داریم. یاد و خاطره تلاش‌های صادقانه و شبانه‌روزی ایشان در کنار سایر مدافعان سلامت مخصوصاً در نجات جان بیماران کرونایی، همواره در یادها باقی خواهد ماند.»

گفتنی است دکتر زارع، بهمن‌ سال گذشته با حکم دکتر «علیرضا زالی» رئیس ستاد کرونای استان تهران، رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد شده‌ بود.

پاسخ دادن