رئیس سازمان حمایت از مصرف و تولید کننده برکنار شد

وزیر صمت، عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان را بخاطر عدم توانایی در تنظیم قیمت‌ها در بازار برکنار کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

وزیر صمت این روزها بخاطر افزایش گرانی برخی کالاها بشدت از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحت فشار بود. سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مسئولیت، کنترل قیمت‌ها بنفع مصرف کننده را بعهده داشت.

رضا فاطمی امین وزیر صمت که طی هفته‌های اخیر به دلایل گرانی کالاها و تداوم وضعیت نامناسب صنایع و قیمت محصولات تحت فشار مجلس و رسانه‌ها قرار دارد، اقدام به تغییر رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کرد.

به این ترتیب در حالی عباس تابش از سال ۹۷ عهده دار این نهاد مهم و سمت معاون وزیر صنعت را داشت که صدیف بیک زاده به عنوان سرپرست سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان معرفی شد.

بیک زاده دارای سوابقی چون سرپرستی معاونت بازرگانی داخلی و مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت بود.

براساس این گزارش، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان زیرمجموعه وزارت صنعت بوده و سال۱۳۵۸از ادغام مرکز بررسی قیمت‌ها و صندوق حمایت مصرف کنندگان به وجود آمد و اساسنامه آن به تصویب شورای انقلاب رسید. سال ۸۴ هم با مصوبه شورای عالی اداری همه وظیفه‌ها و اختیارات سازمان بازرسی و نظارت بر قیمت و توزیع کالا و خدمات به سازمان حمایت رسید.

پاسخ دادن