رابرت مالی با مقامات سه کشور اروپایی درباره ایران دیدار می‌کند

 گاردین نوشت: امروز جمعه ۱۰ سپتامبر قرار است رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران با مقامات کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس در پاریس ملاقات کند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، موضوع این ملاقات تصمیم‌گیری درباره ایران و موضع این کشورها در جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز دوشنبه خواهد بود.

 آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان می‌خواهند در این باره گفت و گو کنند که در مقابل ایران و درباره آخرین گزارش آژانس اتمی که گفته بود ایران به بازرسان آژانس اجازه بازدید از سایت‌های مهم هسته‌ای‌اش را نمی‌دهد، چه موضعی باید اتخاذ کنند.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه ۷ سپتامبر گفت تهران دسترسی بازرسان به مراکز مرتبط هسته‌ای را به شدت محدود کرده و به پرسش‌ها پیرامون کشف آثار اورانیوم در سه محل اعلام نشده پاسخ نمی‌دهد.

در آستانه جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز دوشنبه، کاظم غریب‌آبادی نماینده دائم ایران در مجامع بین‌المللی وین در توییتی نوشت: «آژانس نمی تواند خود را از سرنوشت برجام جدا کند. هر اقدام غیر سازنده، مخل فرایند مذاکره خواهد بود. البته، امیدوارم عقلانیت بر نشست هفته بعد شورای حکام، حاکم شود و همکاری در برابر همکاری، حسن نیت در برابر حسن نیت و اقدام در برابر اقدام، مد نظر قرار گیرد.»

پاسخ دادن