راهنمای دریافت کد بورسی برای کودکان به زبان ساده

راهنمای دریافت کد بورسی برای کودکان به زبان ساده

این روزها دیگر مثل گذشته نیست و اکثر والدین به دنبال راهی برای ایجاد سرمایه مناسب زندگی برای فرزندانشان هستند تا بعد از رسیدن به سن قانونی از آن بهره جوید. یکی از راه‌های مطمئن و سودده برای سرمایه‌گذاری، فعالیت در بورس است. اما چطور می‌توان برای فرزندان زیر ۱۸ سال کد بورسی گرفت؟

تهران – اقتصاد برتر – ۲۶ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر این روزها دیگر مثل گذشته نیست و اکثر والدین به دنبال راهی برای ایجاد سرمایه مناسب زندگی برای فرزندانشان هستند تا بعد از رسیدن به سن قانونی بتواند از آن بهره جوید. یکی از راه‌های مطمئن و سودده برای سرمایه‌گذاری، فعالیت در بورس است. اما چطور می‌توان برای فرزندان زیر ۱۸ سال کد بورسی گرفت؟

بسیاری از افراد تمایل دارند در کد بورسی فرزندشان فعالیت بورسی داشته یا سرمایه‌گذاری کنند، همچنین عده‌ای به دنبال پس‌انداز و ایجاد سودهای خوب در بلندمدت برای فرزندانشان هستند. در این مطلب قصد داریم شما را در مورد فرایند دریافت کد بورسی برای کودکان یا فرزندان زیر ۱۸ سال راهنمایی کنیم.

  • فرآیند ثبت نام کد بورسی برای افراد زیر ۱۸ سال همانند سایرین است اما احراز هویت آنها اندکی با سایر افراد متفاوت است.

۱- گام اول: ثبت نام اینترنتی
گام اول ثبت نام در سامانه سجام و تکمیل فرم اینترنتی به نام و مشخصات فرزندتان است. در این مرحله باید همه مشخصات به نام فرزند شما باشد و شما به عنوان “ولی قهری” برای او ثبت‌نام را انجام دهید. حتما باید یک حساب بانکی به نام خود کودک در دسترس و فعال باشد. در بخش شماره تلفن، از آنجا که از لحاظ قانونی امکان داشتن سیمکارت به نام خود کودک وجود ندارد، می‌توانید از سیمکارتی که به نام خودتان است اما در سجام استفاده نشده، بهره ببرید.

۲- گام دوم: احراز هویت
بعد از ثبت‌نام موفق در سجام و دریافت کد پیگیری ۱۰ رقمی، باید به مراکز احراز هویت مراجعه کنید. دقت کنید که حضور قیم کودک برای احراز هویت ضروری می‌باشد.
برای کد بورسی افراد زیر ۱۸ سال، در حالت عادی کد آنلاین صادر نخواهد شد. (برای صدور کد آنلاین برای افراد زیر ۱۸ سال باید گواهی یا تعهدنامه قیم یا سرپرستی را برای فرزند خود امضا نمایید).
همچنین این افراد می توانند درخواست های خود را به صورت اینترنتی ولی آفلاین که تفاوت آن با آنلاین مقداری تاخیر در انجام معاملات است و یا به صورت حضوری یا تلفنی در کارگزاری انجام دهند.
پس دقت داشته باشید زمانی که به مراکز احراز هویت (شعب کارگزاری یا دفاتر پیشخوان دولت) مراجعه می‌کنید، حتماً تاکید داشته باشید که فرم قیم را برای شما چاپ نمایند و امضا کنید و درخواست فعال سازی کد معاملاتی آنلاین را نیز بدهید.
برای افراد زیر ۱۸ سال، ارائه مدارک شناسایی پدر یا قیم ضروری می‌باشد. یعنی در زمان مراجعه برای احراز هویت کد بورسی، علاوه بر شناسنامه فرزند، مدارک شناسایی پدر نیز رویت می‌شود. علاوه بر این یک نسخه کپی از تمام صفحات شناسنامه پدر و کارت ملی ایشان به همراه کپی مدارک شناسایی فرزند دریافت خواهد شد. حساب بانکی معرفی شده نیز حتما باید به نام فرزند باشد.

۳- گام سوم : صدور کد بورسی
در نهایت بعد از احراز هویت، کد بورسی به همراه نام کاربری و رمز عبور کارگزاری دلخواه برای شماره موبایلی که ثبت نام را با آن انجام دادید، پیامک خواهد شد.

می‌توانید از ابتدا به جای ثبت‌نام در سجام، در سایت کارگزاری موردنظر ثبت‌نام اینترنتی را انجام دهید. به این صورت به صورت خودکار در سجام هم ثبت‌نام خواهید شد.

1 پیام

پاسخ دادن