راه‌اندازی شبکه‌ دیزنی به سقوط Netflix می‌انجامد؟

راه‌اندازی شبکه‌ دیزنی به سقوط Netflix می‌انجامد؟

وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد که ۳۰ درصد از افراد اشتراک نت‌فلیکس خود را کنسل می‌کنند و به سراغ دیگر سرویس‌های راه‌اندازی شده می‌روند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، هفته‌ی آینده دیزنی+ رسماً راه‌اندازی می‌شود و چند ماه بعد شبکه‌ی پیکاک (Peacock) کمپانی ان‌بی‌سی‌یونیورسال آغاز به کار می‌کند. سپس در ماه می، شبکه‌ی HBO Max وارنرمیدیا از راه می‌رسد و به رقابت شبکه‌های استریمینگ می‌پیوندد. به این ترتیب مردم به یک باره انتخاب‌های متعددی پیش رو خواهند داشت. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که نت‌فلیکس بیش از هر کمپانی دیگری تحت تأثیر این رویش جمعی شبکه‌های اینترنتی قرار می‌گیرد.

وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد که ۳۰ درصد از افراد اشتراک نت‌فلیکس خود را کنسل می‌کنند و به سراغ دیگر سرویس‌های راه‌اندازی شده می‌روند. از این ترک‌کنندگان احتمالی حدود ۳۵ درصد به علت دیدن یک عنوان خاص اشتراک خود را تمدید نمی‌کنند. سریال‌های پربیننده‌ای مانند «اداره» (The Office) و «پارک‌ها و نوسازی» (Parks and Rec) به زودی تنها از طریق شبکه‌ی پیکاک در دسترس خواهند بود، در حالی که سیت‌کام «دوستان» (Friends) به صورت انحصاری در اختیار شبکه‌ی HBO Max خواهد بود.

از میان ۲۰۰۰ فردی که در نظرسنجی وال استریت ژورنال شرکت کرده‌اند، نزدیک به نیمی از آن‌ها می‌گویند اشتراک دیزنی‌+ را خریداری می‌کنند و ۴۱ درصد HBO Max و یا Apple TV+ را برمی‌گزینند. پیکاک سهم کمتری در بازار استریمینگ دارد و تنها ۳۸ درصد افراد مدعی‌اند که اشتراک این سرویس را خریداری می‌کنند. حدود ۷۶ درصد از این گروه می‌گویند به خاطر دیدن سریال‌های کمدی قدیمی‌تر پیکاک را انتخاب کرده‌اند.

اپل تی‌وی+ در حال حاضر با ماهیانه ۴.۹۹ دلار ارزان‌قیمت‌ترین سرویس را ارائه می‌دهد. دیزنی+ با ۶.۹۹ دلار و HBO Max با ۱۴.۹۹ دلار در ماه در رتبه‌های بعدی قرار دارند. NBC هنوز قیمت اشتراک پیکاک را اعلام نکرده است. دیزنی‌+ از ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان ماه)، پیکاک آپریل ۲۰۲۰، و HBO Max از می ۲۰۲۰ راه‌اندازی می‌شوند.

پاسخ دادن