راه اندازی اپلیکیشن آنلاین تشییع و ترحیم در بهشت زهرا(س)

مدیر کل دفتر شهردار تهران از راه اندازی اپلیکیشن آنلاین تشییع و ترحیم در بهشت زهرا (س) خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ اسفند ۹۶

مدیر کل دفتر شهردار تهران از راه اندازی اپلیکیشن آنلاین تشییع و ترحیم در بهشت زهرا (س) خبر داد.

عبدالرحیم کرکه آبادی در بازدید از سازمان بهشت زهرا (س) با اشاره به اینکه بسیاری از شهروندان به دلیل حضور در بهشت زهرا (س) برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم با محدودیت رو به رو هستند، اظهار کرد : تجربه نشان داده است، برای بسیاری از شهروندانی که در کلان شهر تهران زندگی می کنند، حضور در بهشت زهرا (س) برای شرکت در مراسم تشییع و ترحیم بسیار دشوار است که به این مورد باید اقوام ساکن در خارج از کشور یا شهرستان ها را نیز اضافه کرد.

مدیر کل دفتر شهردار تهران افزود: از این رو اقدامات مطالعاتی برای راه اندازی اپلیکیشینی برای برگزاری آنلاین مراسم تشییع و ترحیم با همکاری سازمان بهشت زهرا(س) و چند تیم استارت آپ آغاز شده است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های جدی شهردار تهران، حرکت پایتخت به سمت شهر هوشمند است، تاکید کرد: در قالب این اپلیکیشن، افرادی که مایل به حضور در مراسم هستند، می توانند به شکل آنلاین در جریان مراسم قرار گیرند و همدردی خود را با خانواده های عزادار نشان دهند و در واقع از طریق ظاهر شدن عکس فرد روی صفحه نمایشگر، حضور مجازی وی در مراسم اعلام می شود.

کرکه آبادی ادامه داد : این اقدام به طور حتم، موجب می شود تا از بار ترافیکی مسیر بهشت زهرا(س) کاسته شود و از طرف دیگر، امکان همدردی افرادی که خارج از تهران یا ایران هستند، با خانواده فرد متوفی فراهم شود.

*صداسیما

پاسخ دادن