رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت؛ فردا

نمایندگان مجلس در نشست علنی فردا (چهارشنبه) تصدی مدرس خیابانی بر وزارت صنعت، معدن و تجارت را تعیین تکلیف می‌کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از خانه ملت، هفته گذشته روحانی رئیس جمهور، طی نامه‌ای  حسین مدرس خیابانی را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی کرد.

 محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیات رییسه مجلس در خصوص برگزاری جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی گفت: صلاحیت حسین مدرس خیابانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس بررسی می‌شود.
برگزاری این نشست طبق آیین نامه داخلی پارلمان است که تاکید دارد جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی یک هفته بعد از معرفی یعنی فردا (چهارشنبه) باید برگزار شود.
همچنین بعد از دفاع رئیس جمهور از وزیر پیشنهادی، موافقان و مخالفان رأی اعتماد به وزیر صحبت‌های خود را مطرح می‌کنند و پس از آن وزیر پیشنهادی به ابهامات و سؤالات مخالفان پاسخ خواهد داد.

حسین مدرس خیابانی امروز (سه شنبه) در حاشیه حضورش در کمیسیون‌های مجلس به منظور تشریح برنامه‌های خود، در خصوص انبار خودرو‌ها در پارکینگ‌های شرکت‌های خودروسازی، تصریح کرد: نبود قطعات بهانه نیست، از لحاظ آمار و ارقام تقریباً در این چهار ماهه قالب بر ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو سواری تولید کردیم که حدود ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
وی افزود: تحویل خودرو نیز حدود ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل بیشتر شده است.
سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت، گفت: میزان خودرو‌های دارای ناقصی قطعات یا همان خودرو‌های کف پارکینگ سال گذشته همین موقع حدود ۱۸۰ هزار دستگاه بود، در حالی که اکنون تقریباً ۸۰ هزار دستگاه است و به مرور قطعات آن در حال تکمیل است.
وی افزود: به تازگی بخشی از محموله قطعات مورد نیاز ایران خودرو از گمرکات ترخیص شد و به من گفتند که ۴۳ هزار خودرو از این طریق آزاد می‌شود و مجموع خودرو‌های دپو شده در پارکینگ‌ها حدود ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.
آقای مدرس خیابانی خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم در همین هفته یا هفته‌های آینده این ۴۳ هزار خودرو به سرعت آزاد شود، چون قطعات آن رسیده است.

پاسخ دادن