رخدادهای مهم اقتصادی در هفته ای که گذشت

به گزارش بلومبرگ ، پیش بینی می شود افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در مسیر صعودی باشد و بین آمریکا و چین تعرفه های بزرگی اعمال شود و  این دو اقتصاد بزرگ در معرض تجاوزات تجاری قرار گرفته اند.

تهران- اقتصاد برتر- ۷ مهر ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر، در عین حال بانک بین المللی پول هشدار می دهد که بانک های مرکزی جهان آمادگی دفع این تلاطم های اقتصادی را ندارند.

تلاش بانک مرکزی

شاهد پیش بینی تحلیل گران مبنی بر افزایش قیمت بودیم.بانک مرکزی انتظار این تورم در نتیجه افزایش نرخ بهره را داشت. در حالی که اقتصاددانان ارشد بانک مرکزی اروپا نظراتی برای آرام کردن نرخ یورو ارائه کردند.

طی هفته ای که گذشت کشورهای هنگ کنگ،جمهوری چک ، اندونزی و فیلیپین با هدف ایجاد ثبات در بازار ارزها به کنترل تورم خود پرداختند. در آرژانتین نیز پس از گذشت یک سال از استعفای رییس بانک مرکزی ، رییس جدیدی برای بانک مرکزی خود نصب کرد.

دنیای تجارت

به گزارش اقتصاد برتر، جنگ تجاری در این هفته بطور جدی آغاز شد و دو کشور آمریکا و چین با وضع تعرفه های خود با ارزش بالای دلار اقدام کردند. چین می گوید شرایط مشارکت تجاری با آمریکا را مشخص کرده است و تسلیم تهدیدهای ترامپ برای انجام مذاکرات تجاری نخواهد شد. از سوی دیگر اتحادیه اروپا، چین و روسیه قصد دارند با حفظ روابط تجاری خود با ایران ، ترامپ را فراموش کنند.

به گزارش بلومبرگ، مذاکرات تجاری ژاپن و روسیه مجددا از سر گرفته شده است. در حالی که پیمان تجاری کره جنوبی و آمریکا مجددا به امضا رسید اما کانادا همچنان در تلاش است تا حملات ترامپ به سازمان تجارت جهانی را متوقف ساخته و با انتشار بیانیه ای ساختار تجارت خود را تقویت نماید.

و اما در آمریکا، ترامپ همچنان درگیر چالش های تجاری خود با چین می باشد . آمریکا تمامی روش های خود برای وارد کردن فشار به چین را امتحان می کند. در میان همه آشفتگی های تجاری آمریکا، اعتماد مصرف کننده ها به طور غیر منتظره ای به بالای ۱۸ سال افزایش می یابد.

*اکرم صدیقی

پاسخ دادن