رزم حسینی : سایپا به تعهداتش عمل کرد

علیرضا رزم حسینی وزیر صمت در بازدید از گروه خودروسازی سایپا ضمن ابراز رضایت از عملکرد این خودرو ساز بزرگ کشور ،  اعلام کرد، سایپا به تعهدات خود عمل کرده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ آذر ۹۹

وزیر صمت گفت : در شرایط فعلی، شاهینِ سایپا خودرو خوب و مناسبی است. وی افزود با شرایطی که ایجاد شده فضا برای خودروسازان رقابتی‌تر خواهد شد. وزیر صنعت، معدن و تجارت، شاهین، محصول جدید گروه خودروسازی سایپا را خودرویی خوب و مناسب توصیف کرد و گفت: در شرایط فعلی، شاهین به عنوان یک خودرو با طراحی داخلی، محصولی خوب و مناسب برای بازار ایران است. علیرضا رزم حسینی همزمان با بازدید از گروه خودروسازی سایپا با اشاره به افزایش نرخ ارز در سال‌های اخیر گفت: این افزایش موجب شد که صنعت خودرو کشور دچار بحران شود اما در شرایط فعلی که شاهد ثبات نرخ ارز هستیم، احتمال اینکه وضعیت سایپا بهتر شود، وجود دارد. رزم حسینی با بیان اینکه سایپا به تعهداتش به خوبی عمل کرده است، گفت : خوشبختانه سایپا محصول جدیدی به نام شاهین آماده عرضه به بازار دارد که با طراحی ایرانی تولید شده و برای بازار ایران مناسب است. وی به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه صنعت خودرو اشاره کرد و افزود: اگر ما به سمت رقابتی کردن صنعت خودرو حرکت کنیم، قطعا وضعیت خودروسازان داخلی بهتر خواهد شد و آنها افزایش تولید خواهند داشت. وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقدامات سایپا در دو سال اخیر مبنی بر خروج پراید از خط تولید، آغاز تولید انبوه شاهین و طراحی نخستین کراس‌اوور ایرانی در شرایط تحریم و شیوع کرونا گفت: وزارت صمت به ادامه این روند کمک خواهد کرد و در این زمینه با اقداماتی از جمله تامین ارزی و مالی، بسته بسیار خوبی در دو ماه گذشته تهیه شد، تا با کمک بانک مرکزی و رقابتی کردن فضای صنعت خودرو شاهد افزایش کمیت و کیفیت خودروهای تولیدی باشیم.

مدیر عامل سایپا : سه سال آینده ۱۰ محصول جدید عرضه می‌کنیم

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در حاشیه بازدید وزیر صمت از خط تولید این شرکت گفت :

سایپا در فضای رقابتی سه سال آینده، ۱۰ محصول جدید عرضه خواهد کرد. سید جواد سلیمانی گفت : شاهین زمستان امسال تحویل مشتریان خواهد شد. سلیمانی گفت : ارزبری شاهین به کمترین حد ممکن خواهد رسید. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: وزارت صمت افزایش کمیت و کیفیت محصولات داخلی را از مسیر رقابتی کردن فضای صنعت خودرو هدف گذاری کرده است، در همین راستا؛ سایپا برنامه ریزی‌هایی برای تحقق این هدف‌گذاری در دستور کار قرار داده که براساس آن در ۳ سال آینده، ۱۰ محصول جدید به بازار عرضه خواهد شد. به گزارش سایپانیوز، سیدجواد سلیمانی همزمان با بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از گروه خودروسازی سایپا، با بیان اینکه تلاش می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم رضایت بیشتر مردم را جلب کنیم، افزود: خودرو شاهین که امروز مورد تائید وزیر صمت نیز قرار گرفت، در داخل کشور طراحی شده و حاصل تلاش مهندسان گروه سایپا است. سلیمانی گفت : همه اجزا و نمادهای خودرو شاهین در داخل کشور طراحی شده و برای کاهش ارزبری آن نیز برنامه ریزی شده است. وی با بیان اینکه محصول جدید سایپا در زمستان امسال تحویل مشتریان خواهد شد، افزود: شاهین سایپا از لحاظ استاندارد در سطح مطلوب و بالایی قرار دارد و می‌تواند ۳ ستاره کیفی استانداردهای اروپا را دریافت کند. سلیمانی میزان ساخت داخل خودرو شاهین در فاز نخست تولید را حدود ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت: این محصول ۱۵ درصد ارزبری دارد که برنامه ریزی کردیم در مدت زمانی اندک، ارزبری آن به کمترین میزان ممکن برسد. گفتنی است، وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا و خط تولید محصول جدید این گروه خودروسازی بازدید کرد. علیرضا رزم حسینی از جدیدترین خودروهای طراحی شده سایپا در این مرکز بازدید کرد و در جریان روند تولید در این گروه خودروسازی قرار گرفت. وی در ادامه از سالن‌های بدنه سازی و مونتاژ خودرو شاهین نیز دیدن کرد.

پاسخ دادن