رزم حسینی : قطعه سازان خودرو تولید می‌کنند

علیرضا رزم حسینی وزیر صمت در جلسه با قطعه سازان خودرو، پیشنهاد کرد، برای ایجاد رقابت در تولید خودرو، کنسرسیومی از قطعه سازان برای تولید خودرو جدید تشکیل شود.

تهران – اقتصاد برتر –  ۴ دی ۹۹

پیشنهاد رزم حسینی برای تولید خودرو توسط قطعه سازان با استقبال قطعه سازان کشور مواجه شده است. وزیر صمت در نشست با قطعه سازان گفت : برغم مشکلات تحریم و تنگنا ها، قطعه سازان خودرو همراهی خوبی با صنعت خودرو داشته اند.

علیرضا رزم‌حسینی گفت : : وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی دارد، برای ایجاد رقابت در بازار خودرو از رقبای توانمند حمایت کند چراکه شکستن انحصار در تولید خودرو مسیری منطقی برای آینده صنعت خودروسازی کشور است. وی با بیان اینکه تولید خودرو در دنیا بر اساس نیاز مشتری انجام می‌شود، تصریح کرد: خود شرکت‌های توانمند قطعه‌ساز از طریق ترکیب شدن با یکدیگر کنسرسیومی برای تولید خودرو می‌توانند تشکیل دهند و روی فناوری، نوآوری با ریسک پذیری کار کنند. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : تصدی‌گری دولت در حوزه خودرو باید کاهش یابد، ایجاد کنسرسیوم خودروسازان و قطعه‌سازان مسیری برای کاهش هزینه‌های دولت در حوزه صنعت خودروسازی است که نیازمند اصلاحات ساختاری است. رزم حسینی ایجاد رقابت در بازار خودرو را سبب تولید خودرویی با کیفیت و با تنوع بیشتر دانست. وی گفت : قطعه‌سازان در شرایط سخت تحریم‌ها و با وجود همه محدودیت‌ها به صنعت خودرو کمک کردند و همگام و همراه با خودروسازان بودند. گفتنی است قطعه‌سازان در این جلسه به بیان مهمترین نقطه نظرات خود در حوزه‌های مختلف مرتبط پرداختند.

پاسخ دادن