رسانه‌های آمریکا، آماده معرفی بایدن به‌عنوان رئیس جمهور

با پیش افتادن جو بایدن در دو ایالت کلیدی پنسیلوانیا و جورجیا ، رسانه های بزرگ آمریکا ، آماده شده اند بایدن را بعنوان چهل و ششمین رئیس جمهور این کشور معرفی کنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ آبان ۹۹

بایدن در ایالت کلیدی «پنسیلوانیا» تا این لحظه ( ساعت ۱۸ جمعه به وقت تهران ) با ۵,۵۹۶ رای معادل ۱/۰ درصد از آرا، پیشی گرفته است. اگر برتری بایدن به همین شکل باقی بماند، یا حتی آریزونا و نوادا به نفع ترامپ چرخش کنند، بایدن پیشتازی کلی خود را حفظ خواهد کرد و ۲۷۰ الکترال پیروزی را به دست می‌آورد. ️

  • جورجیا

با ادامه شمارش آرا در «جورجیا»، بایدن ( تا ساعت ۱۸ جمعه به وقت تهران ) با ۹۱۷ رای برتری یافته و در صورت حفظ آن، بدون نیاز به ایالت‌های نوادا، آریزونا، و پنسیلوانیا نیز برنده انتخابات خواهد بود. در ایالت کلیدی «پنسیلوانیا» نیز بایدن که ۶/۲ درصد از ترامپ عقب بود ، اکنون جلو افتاده است. در ایالت «آریزونا» ترامپ در ۲۴ ساعت اخیر موفق‌تر بوده و فاصله را به ۶/۱ درصد کاهش داده است. پیش‌بینی می‌شود رقابت در آریزونا بسیار نزدیک باشد. اعلام نتایج جدید در ایالت «نوادا» تا دو یا سه روز دیگر به تعویق افتاده ولی صاحبنظران می‌گویند که با توجه به تمایلات سیاسی مناطقی که آرای شمارش‌نشده در آنها قرار دارند، بایدن شانس بیشتری برای پیروزی دارد.

به این ترتیب رسانه های همگانی آمریکا کم کم آماده معرفی بایدن بعنوان نامزد پیروز انتخابات شده اند . اگر رسانه هایی مثل سی ان ان ، ای بی سی ، ان بی سی ، واشنگتن پست و نیویورک تایمز بایدن را نامزد پیروز معرفی کنند ، بایدن بطور قطعه به کاخ سفید راه خواهد یافت.

پاسخ دادن