رستاخیز پایتخت در استقبال از حاج قاسم؛ سردار دلها

رستاخیز پایتخت در استقبال از حاج قاسم سردار دلها

خط به خط شعر، موج موج شعور، صف به صف قاسم سلیمانی؛پیکرهای سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و شهدای مقاومت بر دستان لشکر میلیونی منتقمین در تهران تشییع شد.

تهران – اقتصادبرتر – 16 دی 98

به گزارش #اقتصادبرتر ، در روز رستاخیز تهران و وداع تاریخی مردم مؤمن و قدرشناس آن با سردار بزرگ و پر افتخار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران حضور یافتند و بر پیکر مطهر این شهید عالی‌مقام، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و دیگر شهدای جنایت اخیر رژیم آمریکا، نماز اقامه کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب یکی از بی‌سابقه ترین نمازها را بر پیکر این شهدا اقامه کردند. به طوریکه چند مرتبه در حین قرائت نماز (خصوصا وقتی ذکر اللهم انا لا نعلم منهم الا خیرا را خواندند)، به دلیل بغض مکث کردند.

 

در این مراسم که با حضور میلیونی مردم و همچنین رؤسای قوای سه‌گانه، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس، مسئولان لشکری و کشوری و همرزمان شهید در فضایی آکنده از حسرت آسمانی شدن حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز، خداوند را برای بزرگ داشتن مجاهدان راه خود به‌واسطه فوز و توفیق عظیم شهادت، حمد و سپاس گفتند و علوّ درجات آن شهدای عالی‌مقام را مسألت کردند.

سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجاهد عالی مقام ابومهدی المهندس معاون حشد الشعبی عراق و همراهان آنان سحرگاه جمعه در حمله تروریستی و جنایتکارانه نیرو‌های آمریکا در بغداد به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

همچنین در این حمله تروریستی، سردار «حسین پورجعفری»، «هادی طارمی»، «شهروز مظفری‌نیا» و «وحید زمانی‌نیا» به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

قبل از اقامه نماز در حرکتی عاشورایی زینب سردار به ادای سخنرانی پرداخت

ترامپ خیال نکن با شهادت پدرم همه چیز تمام شد

دختر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همرزمانش در دانشگاه تهران گفت: آمریکا و صهیونیسم بدانند شهادت پدرم موجب بیداری بیشتر فطرت انسان‌ها در جبهه مقاومت شده است.
خانم زینب سلیمانی با بیان اینکه این بیداری روزگار آن‌ها را تیره و تار و خانه‌های عنکبوتی آن‌ها را فرو خواهد ریخت افزود: دیروز جهانیان استقبال بی نظیر مردم عراق و ایران را در تشییع پیکر حاج قاسم و مجاهد بزرگ ابومهدی نظاره کردند و امروز در تهران و فردا در کرمان نیز خواهند دید و در این حماسه حضور عاشورایی ملت ایران پیام خود را به کل دنیا خواهد رساند.
وی گفت: به قول پدرم، «آقای ترامپ قمارباز» تدبیر شیطانی تو در جدایی و تفرقه میان دو ملت ایران و عراق با خطای راهبردی و به خاک و خون کشیدن دو مجاهد بزرگ ابومهدی و حاج قاسم که موجب پیوند تاریخی بین دو ملت ایران و عراق شد، تنفر جاودانه آن‌ها را علیه آمریکا برانگیخت.
دختر شهید سپهبد قاسم سلیمانی با بیان اینکه دیروز پارلمان عراق خروج آمریکا را از عراق کلید زد، افزود: خانواده سربازان آمریکایی در غرب آسیا که شاهد ذلت آمریکا در نبرد‌های سوریه، عراق، لبنان، افغانستان، یمن و فلسطین بوده اند در انتظار مرگ فرزندانشان، روز‌های شان را سپری خواهند کرد.
وی گفت: ترامپ دیوانه که خود نماد جهل و بازیچه دست صهیونیسم هستی، خیال نکن با شهادت پدرم همه چیز تمام شد، رهبرم؛ پدرم که رهبری داشت در کنارش بود و در کنارش ایستاد، ما هم همانند پدرم در کنارش خواهیم ماند.
خانم زینب سلیمانی افزود: امروز سلیمانی‌های مقاومت پیام داده اند، عموی عزیزم سیدحسن نصرالله پیام خود را داد. اسماعیل هنیه، بشار اسد، زیاد نخاله، ابوحسن عامری و عبدالملک حوثی که هر کدام به تنهایی، چون پدرم برای نابودی امثال تو کفایت می‌کنند پیامشان را خواهند داد.
وی گفت: پدرم همراه دیگری هم داشت که همیشه با او بود، آقای پورجعفری؛ باید از ایشان بگویم، چون بدون پدرم آب و غذا نمی‌خورد و بدون پدرم نمی‌خوابید. ایشان نماد یک مجاهد صادق بود در نهایت نیز در کنار پدرم به آرامش رسید.
دختر شهید سپهبد قاسم سلیمانی افزود: همه ستمگران عالم بدانند پدرم در قلب ملت ایران و امت مقاومت و آزادی خواهان جهان جای دارد.
وی گفت: در پایان با تجدید پیمان مجدد با رهبر عزیزمان قول می‌دهم من وهمه فرزندان پدرم با خاطرات و مهربانی‌های پدرم که همواره زنده است و نزد خدا روزی می‌خورد زندگی می‌کنیم و بغض و کینه خودمان و فرزندانمان را با دستور ولایت علیه ظالمان تا ابد حفظ خواهیم کرد.
تجلیل دختر شهید سپهبد سلیمانی از همراه و هم رزم پدرش (شهید پورجعفری)

پس از اقامه نماز، تشییع با شکوه پیکر مطهر شهید سلیمانی و دیگر شهیدان مقاومت از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی آغاز شده و مردم انقلابی تهران در حال تشییع نگین درخشان و بی‌بدیل مقاومت و یاران مجاهدش هستند.

مردم با در دست داشتن تصاویری از سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس سر می‌دهند و خواهان انتقام سخت ترور سردار سلیمانی هستند.

 

خط به خط شعر، موج موج شعور، صف به صف قاسم سلیمانی
عزم ها جزم و چشم ها بیدار، تا رسیدن به حضرت دلدار
به تجلی است از در و دیوار؛ هر طرف قاسم سلیمانی
خواب ماندیم و باز طوفان بود، نیمه شب بود و ماه حیران بود
از تفنگی که دست شیطان بود و هدف قاسم سلیمانی
آخرین دست خط او باقیست آرزویی که زود اجابت شد
و شهیدی که پر کشید به عرش جان به کف قاسم سلیمانی
در خروشند باز پیر و جوان مرد و زن نوحه خوان و مویه کنان
یک صدا در مسیر کرب و بلا تا نجف قاسم سلیمانی
قم و اهواز و مشهد و تهران، و چه بی تاب مردم کرمان
همه ماتم گرفته، در این بین پر شعف قاسم سلیمانی
مثل دست بریده عباس مشت تاریخ را گشود این دست
«دستش آری حکایتی دارد» الاسف قاسم سلیمانی

مظهر افتخار ایرانست نام او تا همیشه جاویدان
“همت” اش گوهری است در “دوران” چون صدف قاسم سلیمانی
ماه و خورشید و آسمان و زمین شعرباران شدند و می بارند
در هوای فراق سردار باشرف قاسم سلیمانی

*کوروش کشمیری

پاسخ دادن