رسوایی اخلاقی، پسر طلایی کانادا را تهدید می کند

نخست وزیر کانادا
اقتصادبرتر

این روزها، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا که موارد زیادی باعث شده است تا دیگر نه تنها محبوبیت سابق را در میان مردم کانادا نداشته باشد بلکه، توانایی وی برای ادامه مدیریت کشور نیز زیر سوال رفته است، از موقعیت خوبی برخوردار نیست.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۴ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر، ترودو متهم است که در یک پرونده قضایی دخالت کرده است و برای متهم نشدن در پرونده فساد شرکت ساختمانی و مهندسی کبک که به نام وی می باشد، با کمک های کلیدی یک کارشناس رسانه ای موفق به مختومه ساختن این پرونده فساد مالی شده است.

از مشکلات دیگری که نخست وزیر کانادا با آن دست به گریبان است وضعیت بد بازار مسکن در این کشور است و شهروندان کانادایی بر این باورند که علی رغم آنکه امنیت شغلی آنان نسبت به گذشته اطمینان بخش تر شده اما همچنان با وجود گرانی مسکن چندان به بازار مسکن خوش بین نیستند. بررسی های آماری در بخش مسکن این کشور نشان می دهد که قیمت املاک و مستغلات همچنان در حال افزایش است.

علت گرانی مسکن در این کشور به دلیل سرمایه گذاری سیل مهاجرانی است که  به دلیل  قدرت مالی خوب بوده است و آنان به خرید املاک مرغوب و گران این کشور در شهرهای شلوغ و پر رونق مبادرت ورزیده اند و شرایط را در بخش مسکن برای شهروندان بومی کانادا دشوار کرده اند.

بلومبرگ نوشت : همچنین، وزرای زن کابینه جاستین ترودو معتقدند که تعادلی بین نیروی کار زنان و مردان در دولت وی وجود ندارد. به همین دلیل تا به امروز سومین وزیر کابینه وی از دولت کانادا استعفا داد و از همکاری با ترودو کناره گیری کرد.

به این ترتیب موقعیت نخست وزیر کانادا بسیار ضعیف شده است و با توجه به مشکلاتی که از آن یاد شد ادامه فعالیت این دولت با اما و اگرهایی روبروست.

روز گذشته نیز، جین فیلپت، وزیر بودجه کانادا ،یکی دیگر از وزرای زن برجسته کابینه دولت ترودو که در هیئت مدیره خزانه داری نیز عضو است بود ، پس از اطلاع از رسوایی جاستین ترودو بابت فساد شرکت ساختمانی که در آن مشارکت دارد ترجیح داد از این کابینه خداحافظی کند.

چهار سال پیش جاستین ترودو از سوی رهبران حزب لیبرال کاندید شده بود موفق شد به پیروزی برسد. برد. اما با توجه به آنکه اقتصاد کانادا طی مدتی که وی بر مسند کار بوده است از رشد کندی برخوردار بوده است، معلوم نیست که در انتخابات ماه اکتبر باز هم شانسی برای کاندید شدن از سوی این حزب در نظر گرفته شود

*اکرم صدیقی- سردبیر سایت

پاسخ دادن