رشد ۲۳ هزار واحدی بورس

شاخص کل بازار سرمایه با رشد ۱.۷۲ درصدی و ایستادن بر قله یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحدی، معاملات روز شنبه ۸ آذر را به پایان رساند.

تهران – اقتصاد برتر –  ۸ آذر ۹۹

در پایان معاملات روز شنبه بورس، شاخص کل با رشد ۲۳ هزار واحدی به عدد یک میلیون و ۳۹۰ هزار واحد و شاخص هم وزن نیز با رشد ۶ هزار و ۳۹۹ واحدی، به عدد ۴۰۱ هزار واحد رسید ضمن اینکه نماد‌های فارس، فولاد، شپنا و تاپیکو بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند و نماد‌های شستا، خودرو، وتجارت و خساپا از پرتراکنش‌های روز شنبه بازار سرمایه بودند. در فرابورس نیز، شاخص با رشد ۳۷۱ واحدی به عدد ۱۷ هزار و ۳۲۲ واحد رسید و نماد‌های وسپهر، بپیوند، شاروم و بگیلان از پرتراکنش‌ها و نماد‌های بپاس، اریا، زاگرس و مارون از نماد‌های تاثیر گذار امروز شاخص بودند. به گفته مدیر عملیات بازار فرابورس از روز دوشنبه دامنه نوسان روزانه قیمت برخی نماد‌ها به میزان ۵ درصد تغییر خواهد کرد. در مجموع ارزش معاملات روز شنبه بازار سرمایه، از ۱۴۸ هزار میلیارد تومان عبور کرد و ۱۵۰ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی بود.

  • رشد ۲۰ هزار واحدی نماگر بورس

شاخص کل بورس، با رشد ۲۰ هزار واحدی به عدد یک میلیون و ۳۸۷ هزار واحد رسید و به جز دو نماد خودرو و خساپا، سایر نماد‌های شاخص ساز روند مثبتی دارند ضمن اینکه نماد‌های فارس، فولاد و شپنا بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند. تا این لحظه، ارزش بازار به حدود ۵ هزار میلیارد تومان رسید و حدود ۲۶۴ نماد رشد سه درصدی را نسبت به آخرین معاملات خود تجربه کردند. انتظار کارشناسان بازار سرمایه این بود که خبر ترور دانشمند هسته ای شهید محسن فخری زاده بر روی شاخص سهام تاثیر گذار باشد اما این واقعه تاثیر جدی ای در بازار سرمایه نداشت.

پاسخ دادن