رشد ارزآوری با صادرات هدفمند زعفران از طریق بورس کالا

پای خریداران خارجی زعفران به بورس کالا باز شد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ایجاد ارزآوری بالا با صادرات هدفمند زعفران از طریق بورس کالا گفت: با توجه به آمار بالای تولید زعفران در کشور عرضه این محصول استراتژیک در بورس کالا این امکان را به تجار و بازرگانان می‌دهد تا با اطمینان خاطر برای صادرات محصولی با کیفیت و قیمت مناسب، اقدام کنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از ایلنا، علی اکبر کریمی درباره عرضه زعفران در بورس کالا گفت: متاسفانه هر ساله کشاورزان در حالی که ماه‌ها برای تولید محصولی با کیفیت زحمت کشیده‌اند، مجبور هستند دسترنج خود را با کمترین درآمد و سود حداقلی به دلالان بفروشند. اما با عرضه زعفران در بورس کالا نه تنها قیمت‌ها براساس نظام عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، بلکه زعفرانکاران به سود واقعی خود خواهند رسید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بورس کالا با ایجاد سازوکارهای رقابتی می‌تواند در رونق اقتصادی بسیار موثر باشد و به‌طور یقین ورود زعفران به بورس کالا باعث خواهد شد تا در کنار نظارت بر معاملات این محصول، شاهد شفافیت قیمتی و افزایش کیفیت باشیم.

وی گفت: با توجه به آمار بالای تولید زعفران در کشور، عرضه این محصول استراتژیک در بورس کالا این امکان را به تجار و بازرگانان می‌دهد تا با اطمینان خاطر برای صادرات محصولی با کیفیت و قیمت مناسب اقدام کنند.

کریمی گفت: با عرضه زعفران در بورس کالا نیاز بازارهای جهانی از طریق صادرات مستقیم و بدون هیچ گونه واسطه‌ای تامین می‌شود؛ ضمن اینکه مزیت صادرات مستقیم این محصول استراتژیک به کشورهای هدف این است که برای کشور ارزش افزوده بالایی خواهد داشت.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: بورس کالا دارای رینگ صادراتی بوده و به این ترتیب زمینه و مقدمات کافی برای صادرات هدفمند زعفران از طریق بورس مهیا است و قطعا با صادرات هدفمند از این طریق می‌توان برای کشور شاهد ارزآوری بالایی بود.

پاسخ دادن