رشد تولید ۱۹ درصدی آند و ۱۲ درصدی کاتد مس

اقتصاد برتر

مهندس «سعد عبدی»، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس گفت: تا پایان آبان‌ماه سال ۱۳۹۷ شرکت ملی صنایع #مس ایران ۲۰۲هزار و ۵۰۱ تن آند و ۱۵۸هزار و ۴۵۵ تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه امسال رشد ۱۹ و ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

تهران – اقتصاد برتر – ۵ آذر ۹۷

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت #مس با اعلام این خبر گفت: در این مدت ذوب خاتون‌آباد ۷۲هزار و ۴۳۶ تن آند تولید کرده است که نسبت به برنامه تعیین‌شده برای این واحد رشد ۳۸ درصدی داشته است و در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: در زمینه تولید آند در هشت ماهۀ ابتدایی سال ۱۳۹۷ تحقق ۷۸ درصدی برنامه تولید را داشته‌ایم.

عبدی با اشاره به افزایش تولید کاتد در مجتمع‌های تولیدی سرچشمه و شهربابک هم گفت: کاتد تولیدی پالایشگاه خاتون‌آباد نسبت به برنامه ۲۷ درصد و کاتد تولیدی لیچینگ میدوک ۲۵ درصد رشد داشته‌اند. کاتد تولیدی پالایشگاه و لیچینگ و بیولیچینگ سرچشمه نیز به ترتیب رشدی ۴ و ۲ درصدی را تجربه کرده‌اند.

وی افزود: در زمینه کاتد نیز برنامه تولید تا پایان آبان‌ماه ۷۴ درصد تحقق پیدا کرده است.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس درباره میزان تولیدات دیگر این شرکت طی هشت ماهۀ ابتدایی سال جاری گفت: شرکت مس در این بازه زمانی، درمجموع ۱۲۸هزار و ۸۹۸ تن سنگ معدن استخراج کرده است که نسبت به برنامه ۱۱۷هزار تنی امسال ۱۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین شرکت مس در هشت ماهۀ اول سال ۱۳۹۷، ۳۶هزار و ۹۶ تن سنگ سولفور برداشت کرده است که ۴ درصد از برنامه در نظر گرفته برای برداشت سنگ سولفور جلوتر است.

عبدی همچنین گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد داشته است؛ به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس ۷۹۴هزار و ۸۸۲ تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ ۷۶۶هزار و ۸۴۱ تنی، رشد ۴ درصدی نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: به‌طور کلی تولید کنسانتره #مس در مجتمع‌های سه‌گانه سرچشمه، شهربابک و سونگون تا پایان آبان‌ماه سال ۱۳۹۷، تحقق ۷۱ درصدی نسبت به برنامه پیش‌بینی شده داشته است.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس در ادامه به میزان تولید مس محتوی معدنی شرکت مس اشاره کرد و گفت: در هشت ماهۀ ابتدایی امسال این شرکت در مجموع ۲۰۳هزار و ۷۴۲ تن مس محتوی معدنی تولید کرده است که در مقایسه با برنامه رشد ۴ درصدی داشته است.

به گفتۀ وی ۷۲ درصد از برنامه تولید مس محتوی معدنی امسال تا پایان آبان‌ماه محقق شده است.

*مس پرس

پاسخ دادن