رشد سهام هواوی با وجود مشکلات سیاسی

رشد سهام هواوی با وجود مشکلات سیاسی
اقتصادبرتر

#هواوی می گوید درآمد نیمه اول این کشور با وجود پیش بینی های سیاسی ۲۳٫۲ درصد افزایش یافت.

تهران – اقتصادبرتر – ۸ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سی ان بی سی «cnbc»، شرکت هوآوی در ۳ ماهه دوم سال جاری میلادی پیشتازی خود در بازار در حال افول تلفن هوشمند چین را افزایش داد و سهم خود از این بازار را به ۲۳٫۲ درصد رساند.

این غول فناوری همچنین اعلام کرده است که برای این دوره ۱۱۸ میلیون دستگاه تلفن هوشمند ارسال کرده و در نتیجه ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل جهش داشته است.

این شرکت اعلام کرد که کل درآمد این شرکت در ۴۰۱٫۳ میلیارد یوان (۵۸٫۲۶ میلیارد دلار) و سود خالص آن برای این دوره ۸٫۷٪ بوده است. در یک بیانیه مطبوعاتی ، غول فناوری اعلام کرد که عملیات آن “روان” است و “این سازمان مانند همیشه سالم است”.

تجارت شرکت هوآوی که تجهیزات اصلی شبکه را می فروشد ، ۱۴۶٫۵ میلیارد یوان درآمد فروش را گزارش کرده است.

این شرکت تا به امروز می گوید ۵۰ قرارداد ۵G تجاری با شرکتهای برتر مخابراتی جهان را تضمین کرده است. ۵G به نسل پنجم اینترنت پر سرعت موبایل اشاره دارد – انتظار می رود سالهای آینده عامل اصلی صنعت فناوری باشد.

به نوبه خود ، هواوی به عنوان یکی از نام های اصلی مسابقه برای توسعه فناوری نوظهور ۵G در نظر گرفته شده است. اما این شرکت با این نگرانی روبرو است که فناوری آن می تواند جاسوسی چینی را از طریق این شبکه های موبایل پر سرعت امکان پذیر کند. هواوی بارها و بارها تکذیب کرده است که محصولات این شرکت خطری را ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:پس و پیش کشیدن بشقاب هواوی توسط ترامپ

هنوز کشورهایی مانند ایالات متحده ، استرالیا ، نیوزیلند و ژاپن مشارکت این شرکت را در توسعه ۵G در مرزهای خود محدود کرده اند.

تلفن های هواوی بر چین تسلط دارند

مشاغل مصرف کننده این غول فناوری که به فروش تلفن های هوشمند ، تبلت ، رایانه های شخصی و پوشیدنی می پردازد ، ۲۲۰٫۸ میلیارد یوان درآمد گزارش کرده است.

هواوی اعلام کرد که برای نیمه اول سال ۲۰۱۹ تعداد ۱۱۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را تحویل داده است و در نتیجه جهشی ۲۴ درصدی در سال خواهد بود. این رقم شامل تلفنهای دارای مارک افتخار است ،

این شرکت در حال حاضر دومین تولیدکننده بزرگ تلفن های هوشمند با حجم حمل و نقل است. براساس گزارش جدید تحقیق ، هوآوی در سه ماه منتهی به ژوئن ، با گرفتن ۳۸٫۲ درصد از سهم بازار در سه ماه منتهی به ژوئن ، رهبری خود را تثبیت کرد.

*افسانه صدیقی

پاسخ دادن