رشد عجیب بیت کوین به مرز ۴۰ هزار دلار

در بازار رمزارزها روز دوشنبه ۴ مرداد، اتفاق عجیبی افتاد و بیت‌کوین به یکباره رشد کرد و ارزش آن به مرز ۴۰هزار دلار رسید.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ مرداد ۱۴۰۰

پس از سه ماه متوالی روند نزولی ارزش بیت کوین، رشد یکشنبه شب نشان داد بالاخره بیت‌کوین می‌تواند این روند نزولی را بشکند.

الکس کروگر تحلیلگر بازار رمزارزها یکی از دلایل اصلی رشد شب گذشته را «فشار استقراضی» می‌داند. فشار استقراضی زمانی رخ می‌دهد که یک دارایی به دلیل جایگاه‌های فروش زیاد تمایل به رشد سریع پیدا می‌کند. در چنین حالتی افرادی که جایگاه فروش بسته‌اند به دنبال خرید و پوشش جایگاه‌های قبلی خود هستند که این موضوع موجب افزایش قیمت می‌شود.

بر اساس آمار Bybt حدود ۹۲۹ میلیون دلار جایگاه فروش استقراضی در ۲۴ ساعت گذشته در بازار رمزارزها لیکوئید شده است.

به نظر می‌رسد یکی از مهمترین عوامل رشد اخیر بازار ارزهای دیجیتال، شایعه ایجاد شده درباره آمازون است. روز یکشنبه روزنامه انگلیسی سیتی در گزارشی با استناد به یک منبع ناشناس نوشت، شرکت آمازون اواخر سال جاری آماده آغاز پذیرش بیت‌کوین می‌شود.

هفته گذشته، سومین شرکت بزرگ آمریکا آگهی استخدام متخصص رمزارز و بلاکچین را منتشر کرد که گمانه‌زنی‌ها را در این خصوص تشدید کرد. در حالی که پذیرش بیت‌کوین از طرف آمازون همچنان در هاله‌ای از ابهام است اما بازار رمزارزها نسبت به این احتمال، بسیار خوشبین است.

  • تسلا بیت‌کوین نفروخته است

با توجه به اظهارات مبهم ایلان ماسک درباره رمزارزها، بازار منتظر گزارش سه ماهه دوم شرکت تسلا است. ایلان ماسک در کنفرانس «بی ورد» اعلام کرد، این شرکت تمایلی به فروش دارایی بیت‌کوین خود ندارد و مهر تایید بر حمایت خود بر بزرگترین رمزارز دنیا زد. با این حال ماسک اعلام کرد که تسلا احتمالا پذیرش بیت‌کوین را از سر خواهد گرفت.

پاسخ دادن