رشد هزار درصدی مصرف برق

مدیر عامل شرکت توانیر گفت : مصرف برق در سال جاری به‌دلیل گرما، فعالیت رمز ارزها و رشد صنایع با افزایش هزار درصدی مواجه شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ تیر ۱۴۰۰

محمدحسن متولی زاده مدیر عامل شرکت توانیر در جریان بازدید اعضا کمیسیون انرژی مجلس از مرکز راهبردی و پایش صنعت برق گفت : مصرف برق سال جاری، نسبت به سال قبل به دلیل گرما، فعالیت رمزارز‌ها و صنایع با رشد بی سابقه و ۱۰۰۰ درصدی مواجه شده است.

متولی زاده گفت: با شناسایی ۲۰۰ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز از مصرف ۸۰۰ مگاوات نیروگاه‌ها جلوگیری شد. علاوه بر جرایم سنگین، ماینر‌ها حداقل تا پایان سال توقیف می‌شوند. وی افزود، ۲۷ درصد این کشفیات توسط مردم و با جایزه یک میلیارد تومانی انجام شده است. این مقام مسئول گفت : با همکاری‌ صنایع بزرگ و بخش کشاورزی، ۳۶۵ هزار موافقتنامه با بسته تشویقی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی امضا و مصرف برق هر استان مشخص شد. همچنین ۳۰ درصد از مصرف سالانه و ۲۶۰ هزار مگاواتی دو صنعت فولاد و سیمان، کاهش و به ۲۰۰ هزار مگاوات رسید. متولی زاده گفت: تعطیلی پنجشنبه‌های ادارات هم باعث کاهش ۵۰۰ مگاواتی مصرف شده است. متولی زاده گفت: با این حال طبق مصوبه جدید، شرکت‌های سیمانی و فولادی از شب گذشته با ۱۰۰ و ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند.

پاسخ دادن