رشد چشمگیر نصب دستگاه‌های ATM ارز دیجیتال

رشد چشمگیر نصب دستگاه‌های ATM ارز دیجیتال

رشد چشمگیر نصب دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال در سراسر جهان ادامه دارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۱ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سایت بیت‌کوین، آمارهای Coinatmradar نشان می‌دهد که با نصب ۴۲۹ دستگاه خودپرداز جدید در ماه جولای، تعداد کل ATMهای بیت‌کوینی در سراسر دنیا به ۸۹۴۷ دستگاه رسیده است و شرکت Genesis بیشترین سهم را در میان ATMهای بیت‌کوینی در اختیار دارد.

طبق آمار اعلام شده، کشورهای آمریکا، کانادا، بریتانیا، اتریش، سوئیس، اسپانیا، آلمان، جمهوری چک، لهستان و ایتالیا به ترتیب دارای بیشترین خودپردازهای بیت‌کوینی هستند.

گفتنی است علاوه بر استقبال عمومی از رمزارزها، استقبال از شیوه‌های پرداختی جایگزین از سوی مردمان کشورهایی از جمله ایران و کوبا که امکان دستیابی به کارت‌های اعتباری بین المللی را ندارند، موجب روی آوردن شرکت‌های فن‌آوری به ساخت و گسترش ATMهای بیت‌کوینی و بهره‌برداری از این بازار بکر و پرسود شده است.

آخرین آمارها نشان می‌دهد که دستگاه‌های ATM بیت‌کوین با ثبت رکوردی جدید به تعداد ۹۷۰۴ دستگاه رسیده و جالب آنکه شبکه لایت‌کوین با جهش ناگهانی ۳۸۰ دستگاه جدید از تعداد خودپردازهای ایتر پیشی گرفته است.

پس از بیت‌کوین، لایت‌کوین و ایتر، ارزهای دیجیتال بیت‌کوین‌کش، دَش، تتر، مونرو، ریپل و زی‌کش دارای بیشترین دستگاه‌های ATM در سراسر جهان هستند.

پاسخ دادن