رشد چهار هزار واحدی شاخص کل بورس امروز ۱۴ مهر

پیشنهاد افزایش سرمایه‌ی 10 نماد بورسی

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود هزار و ۲۴۵میلیارد تومان رسید. حقوقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی بیش از هفت میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ مهر ۱۴۰۰

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد چهار هزار و ۴۶۸واحدی (۰.۳درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۸۹هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۲۷درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۹۹نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #شپنا، #فسبزوار، #کیمیاتک، #برکت، #شبندر، #شتران و #کالا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #توسن، #فجهان، #دی، #فرابورس، #مدیریت، #کرمان، و #ثتران در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود هزار و ۲۴۵میلیارد تومان رسید. حقوقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی بیش از هفت میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۵۵۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۲۶۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۲۹۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #شکام، #آریان و #بترانس به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام صنایع شیمیایی کیمیاگر حدود ۸۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. عرضه در صفوف فروش نیز در صفوف خرید #وشمال، #وسرضوی و #مفاخر در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۸۵میلیارد تومان (۷۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۲۱۵میلیارد تومان (۸۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۲نماد و حجم صف‌های فروش در ۶نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور درود با نماد (#خفناور) به ۴.۹درصد کل تعداد سهام آن می رسد.

🔹«محصولات شیمیایی» با اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش خرید ۱۳۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «استخراج کانه‌های فلزی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۵۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» با تقاضای فروش ۶۰میلیارد تومانی همراه است.

پاسخ دادن