رشد ۴۴۶۴ واحدی شاخص بورس تهران

اقتصادبرتر

شاخص بورس در پایان معاملات امروز بار دیگر با ثبت یک رکورد تازه و رشد ۴۴۶۴ واحدی وارد کانال ۲۰۴ هزار واحدی شد.

تهران – اقتصاد برتر- ۳۱ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر بازار سرمایه (سنا)، براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در آخرین روز فروردین ۹۸ به رقم ۲۰۴ هزار و ۳۷۵ واحد رسید که در نوع خود یک رکورد جدید به حساب می‌آید.

بر این اساس، شاخص کل با معیار هم‌وزن هم امروز ۱۱۸۹ واحد رشد کرد و به رقم ۴۰ هزار و ۶۵۲ واحد رسید.

همچنین ارزش روز بازار در بورس تهران امروز به بیش از ۷۸۳ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله‌گران بورس تهران بیش از ۴ میلیارد ورقه بهادار،‌سهام، حق تقدم و اوراق مالی به ارزش بیش از ۱۲۱۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

آمار معاملات بورس نشان می دهد که شاخص های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند. نمادهای فارس با ۴۷۰ واحد، پارسان با ۲۳۹ واحد، شپدیس با ۲۲۴ واحد، وبملت با ۱۸۷ واحد، رمپنا با ۱۴۷۹ واحد، وغدیر با ۱۷۲ واحد و تاپیکو با ۱۳۸ واحد رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس به جا گذاشتند .

نمادهای پربیننده بورسی هم شامل بانک تجارت، بانک ملت، #سایپا، #ایران_خودرو، داده گستر عصر نوین، فولاد مبارکه اصفهان، پارس خودرو و گروه مپنا بودند.

امروز همچنین شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۱۲۸۶ واحد رشد کرده و به رقم ۵۸ هزار و ۹۱۰ واحد رسید. شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۸۲۹ واحد تقویت شده و به رقم ۲۸ هزار و ۳۴۶ واحد رسید؛ شاخص آزاد شناور با افزایش ۵۲۶۷ واحد به رقم ۲۳۰ هزار و ۸۲۲ واحد رسید؛ شاخص بازار اول بورس با افزایش ۳۱۶۶ واحدی به رقم ۱۵۳ هزار و ۲۴۲ واحد و شاخص بازار دوم در بورس تهران با افزایش ۹۴۶۶ واحد به رقم ۳۹۴ هزار و ۳۳۲ واحد رسید.

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام نشان می دهد قیمت سهام نمادهای “دروز، شپدیس، کرماشا، لابسا، سصفها، شیراز و وصنعت” بیشترین افزایش قیمت و نمادهای “غمهرا، دجابر، قشهد، کحافظ، غمارگ، خوساز و فلامی” بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام به جا گذاشتند.

پاسخ دادن