رشد ۸ هزار واحدی بورس در آخرین روز کاری تیرماه

تدوین آیین‌نامه «حفظ ثبات بازار سرمایه» گامی مثبت در تاریخ بورس ایران

در پایان معاملات روز دوشنبه ۲۸ تیر، که آخرین روز کاری بورس در ماه تیر است، شاخص با رشد ۸ هزار و ۴۲۰ واحدی به یک میلیون و ۳۱۱ هزار واحدی رسید.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ تیر ۱۴۰۰

شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، پس از ریزش روز یکشنبه ۲۷ تیر روز دو شنبه با رشد همراه بود.

در پایان معاملات روز دوشنبه ۲۸ تیر، شاخص با رشد ۸ هزار و ۴۲۰ واحدی به یک میلیون و ۳۱۱ هزار واحد رسید، شاخص کل هم ‌وزن با رشد ۲ هزار و ۷۴۱ واحدی به رقم ۴۰۳ هزار و ۶۸ واحد رسید.

ارزش معاملات روز دوشنبه در حالی به ۴۷ هزار و ۲۱۷ میلیارد ریال رسید که بیش از ۵ میلیارد و ۷۸۵ میلیون برگه در ۶۵۱ هزار و ۹۵ تعداد معامله بین سهامداران رد و بدل شد.

نماد‌های تاثیرگذار

“تاپیکو” با ۷۸۰ واحد، “رمپنا” با ۷۷۵ واحد، “فارس” با ۷۷۵ واحد، “کچاد” با ۶۵۴ واحد، “کگل” با ۶۱۳ واحد، “اخابر” با ۵۱۵ واحد و “شستا” با ۴۵۳ واحد سبزپوشان تاثیرگذار در شاخص بودند.

“ولکار”، “شستا”، “ومدیر”، “برکت”، “خساپا”، “غکورش” و “اپال” نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.

در بازار دوشنبه ۹۶ نماد صف خرید و ۶۷ نماد در صف فروش بودند.

ارزش نقدی معاملات روز دوشنبه بورس تهران نیز بالغ بر ۳۸ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال رسید.

ارزشمند‌های امروز

بیشترین ارزش معامله روز دوشنبه ۲۸ تیر مربوط به نماد‌هایی همچون “کمند”، “شستا”، “برکت”، “وصندوق ۲”، “امین یکم”، “پالایش” و “کگل” بوده است.

پُر حجم‌های روز دوشنبه

بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پُر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.

بر اساس آمار‌های ارائه شده «خساپا با ۴۲۶ میلیون سهم»، «وسخوز با ۲۸۰ میلیون سهم»، «فاراکح با ۲۵۵ میلیون سهم»، «کمند با ۲۲۹ میلیون سهم»، «فاراک ۲ با ۲۰۶ میلیون سهم»، «وسکرمان با ۱۹۷ میلیون سهم» و «خگستر با ۱۷۱ میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.

پاسخ دادن