رشد ۹هزار واحدی شاخص کل امروز ۲۰ شهریور

اقتصاد برتر

رشد ۹هزار و ۹۶۹واحدی (۰.۷درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۵۳۵هزار واحدی قرار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۳۱۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۱۳۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۱۸۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #کیمیاتک، #مدیریت و #رمپنا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام آریان کیمیا تک بیش از ۲۸۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #ددامح، #فزرین و #ثنام در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۱۶۵میلیارد تومان (۸۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۵میلیارد تومان (۶۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۶نماد و حجم صف‌های فروش در دو نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف حجم صف شرکت آلومراد (#فمراد) به ۹.۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۶۷۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۱۹۵میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه «مواد و محصولات دارویی» با فشار فروش ۱۸میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۸۱درصد از هزار و ۴۴۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۱۶۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به سه هزار و ۶۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

#برکت با قیمت ۴۲۲۱ تومان در کف روزانه قرار گرفته و پس از حجم معامله ۳۸ میلیونی با عرضه بیش از ۱۲ میلیونی همراه است ؛ #دتوزیع و #دکپسول از دیگر نمادهای گروه دارویی هستند که نزدیک به کف روزانه معامله می‌شوند؛ #ددام #دسانکو و #دیران هم از جمله صف‌های خرید به شمار می‌روند که تا حداکثر روزانه افزایش قیمت داشته‌اند.

روند معاملات معدنی‌ها

⬅️ #اپال با افزایش تا سقف روزانه به قیمت ۲۲۱۱ تومان رسیده و حجم معامله آن به ۱۳ میلیون سهم رسیده است؛ خرید حقیقی ۹۸ درصد

⬅️ #کگل با رشد بیش از ۱ درصد و قیمت ۲۵۰۰ تومان دادوستد ۱۲ میلیون سهم را ثبت کرده است؛ خرید حقیقی ۱۰ درصد و حقوقی ۹۰ درصد

⬅️ #کچاد با نوسان منفی حوالی صفر تابلو به قیمت ۳۰۷۲ تومان رسیده و دادوستد ۵ میلیون سهم را به ثبت رسانده است؛ خرید حقیقی ۲۳ درصد و حقوقی ۷۷ درصد

⬅️ #کگهر همراه با نوسان مثبت و قیمت ۴۹۳۶ تومان در حال دادوستد است؛ خرید حقیقی ۸۵ درصد و حقوقی ۱۵ درصد

⬅️ #کدما در کف روزانه و #کنور #کروی از نمادهای منفی گروه هستند.

🔹رشد ۹هزار و ۹۶۹واحدی (۰.۷درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۵۳۵هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن با افزایش ۱۰واحدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به حدود چهار هزار و ۲۵۰میلیارد رسید.
🔹حدود ۸۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۸۶نماد و افت بیش از سه درصد ۱۴۵نماد

پاسخ دادن