رشد ۶ برابری ضمانتنامه های بانکی ماخوذه گمرکات اصفهان

مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: در ۳ ماهه امسال ضمانتنامه های بانکی ماخوذه گمرکات استان اصفهان بالغ بر یک هزار و ۲۳ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۱۰  درصد  رشد داشته است .

تهران – اقتصادبرتر – ۰۶ تیر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر، رسول کوهستانی پزوه در خصوص ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و فعالان مجاز اقتصادی  بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون بابت حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری بالغ بر یک هزار و ۲۳ میلیارد ریال ضمانتنامه بانکی مدت دار اخذ گردیده و برای فعالان مجاز اقتصادی از زمان درخواست ضمانتنامه بانکی یکساله اخذ گردیده است که ضمانتنامه های اخذ شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۶ برابر رشد داشته است.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان اظهارداشت: مطابق قانون و مقررات وصول حقوق ورودی، مالیات بر ارزش افزوده، عوارض شهرداری و سایر عوارض ها نظیر یک درصد هلال احمر و  حتی به منظور حمایت از تولیدات داخلی وصول عوارض صادراتی برای کالاهای مشمول عوارض صادراتی به عهده گمرک است. در آمد  گمرکات استان اصفهان ۳ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۷ درصد رشد داشته است .

 وی درآمدهای حاصل از عوارض های صادراتی در ۳ ماهه ابتدای امسال گمرکات استان را ۶۰۹  میلیارد ریال برشمرد  در ادامه افزود : در ۳ ماهه ۱۴۰۱ ، گمرکات استان اصفهان یک هزار و۲۳۶  میلیارد ریال حقوق گمرکی و سود بازرگانی از کالاهای وارداتی دریافت نموده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  ۷۵ درصد افزایش داشته است. طی این مدت بالغ بریک هزار ۵۵۸ میلیارد میلیون ریال مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری توسط گمرکات استان وصول گردیده که در مقایسه با بهار سال گذشته ۱۴۳ درصد افزایش داشته است .

پاسخ دادن