رفع مشکل نحوه امهال مطالبات بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری

بانک مرکزی
اقتصاد برتر

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در دستورالعمل نحوه امهال مطالبات بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری، اشکالات مطرح در مورد ملاحظات شرعی و الزامات فقهی عقود برطرف شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ مرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، عبدالناصر همتی روز چهارشنبه با تبریک روز خبرنگار به همه تلاشگران عرصه خبر و رسانه، در پست اینستاگرامی نوشت: روز گذشته در چارچوب سلسله برنامه ها و اقدامات بانک مرکزی برای اصلاحات لازم در نظام بانکی و پولی، شورای پول و اعتبار دستورالعمل اجرایی نحوه امهال مطالبات بانک‌ها و مؤسسات اعتباری را که قبلا به تأئید شورای فقهی بانک مرکزی رسیده بود تصویب کرد.

در این دستور العمل اشکالات مطرح در مورد ملاحظات شرعی و الزامات فقهی عقود را برطرف وتلاش شده است که با اجرای آن تصویری صحیح از مطالبات غیرجاری بانک‌ها ارائه و طبقه بندی مطالبات و نحوه شناسایی درآمدها در چارچوب رویه‌ای واحد در بانک‌ها، عملیاتی شود.

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: امیدوارم این اقدام مهم که بعد از گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا، عملیاتی خواهد شد، بتواند ضمن رعایت ملاحظات شرعی و الزامات فقهی مطرح در عقود بانکی در افزایش شفافیت صورت‌های مالی بانک‌ها و ساختار ترازنامه آنها مؤثر باشد.

پاسخ دادن