رقابت چین و فرانسه بر سر بازار خودرو ایران

رئیس بخش خاورمیانه پژو اعلام کرد:«پژو نفوذ خود را در بازارهای ایران افزایش می دهد»، بلومبرگ تحلیل کرداین عجله برای عقب راندن رقبای خودروساز چینی و هموطنش یعنی رنو است که هیچکدام نمی خواهند از بازار پرسود ایران جا بمانند.

تهران- اقتصاد برتر- ۸ اسفند ۹۵
یک مقام رسمی شرکت پژو اعلام کرد: گروه صنعتی پژو در تلاش است تا میزان نفوذ خود را بهه بازارهای ایران افزایش دهد.

براساس گزارش بلومبرگ، جین کریستف کومارد مدیرعامل پژو در منطقه خاورمیانه و آفریقا اعلام کرد این شرکت میزان صادرات پژو ۲۰۰۸ مدل کراس اور را افزایش می دهد و تولید خود را طی چند روز آینده آغاز خواهد کرد.

پیش از این گروه صنعتی پژو اعلام کرده بود این شرکت علاقمند به تولید در سطح گسترده خودروهای مورد علاقه مشتری ها در نیمه دوم ۲۰۱۷ است.

به هر حال تقاضا در بازار و نیز ترس از رقیب اصلی یعنی چین که در نظر دارد چندین نوع خودروی جدید را امسال صادر کند، باعث شده تا شرکت پژو تصمیم بگیرد جای پای خود را در ایران محکم تر و سهمش را در بازار ایران بیشتر کند، ضمن اینکه گروه تولیدکنندگان خودروی رنو که جزو خودروهای فرانسوی است و دوباره به ایران ورود پیدا کرده است، طی چند ماه آینده با معرفی چندین مدل خودرو، سعی دارد رشد بسیار بزرگی را در ایران داشته باشد.

کومارد همچنین اعلام کرد:« اکنون لحظه افزایش تولید است و نباید فرصت را از دست داد» و روشن است که در آینده تولید حتی برای شرکت های آمریکایی هم بسیار سخت خواهد شد.

اخیراً ترامپ به شرکت های خارجی اعلام کرد که درباره سرمایه گذاری در ایران محتاط تر باشند، حتی دولت آمریکا اخیراً ۱۲ شخص و شرکت را در فهرست تحریم های خود قرار داد و نیز سفر شهروندان ۷ کشور از جمله ایران را به آمریکا ممنوع کرد، اگرچه این دستور بعداً توسط چندین قاضی معلق باقی ماند.

این مقام رسمی پیشتر اعلام کرده بود که به دلیل عدم همکاری بانک های بین المللی، بازار ایران بسیار پیچیده است، اما اکنون اینکه چگونه خواهد توانست موانع بانکی و مالی را بردارد، جزئیاتی ارائه نکرد.

پاسخ دادن