رمز ارز شیبا از تب و تاب افتاد

به دنبال ورود بازار رمزارز‌ها به فاز اصلاحی، میم کوین (Meme Coin) معروف به ارز شیبا (Shiba) در حال از دست دادن تسلط خود در بازار است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ دی ۱۴۰۰

همیشه یکی از پشتیبان‌های مهم میم کوین شیبا، رمز ارز اتریوم (Ethereum) بوده‌ است اما به نظر می‌رسد نهنگ‌های اتریوم هم در حال کاهش موجودی شیبای خود هستند! در پی این تصمیم نهنگ‌ها، دامیننس (Dominance) شیبا در بین ۱۰۰۰ آدرس کیف پول برتر اتریوم به حدود ۵ درصد کاهش یافته است. این بدان معنی است که اتریوم (Ethereum Whales) در حال فروش شیبا‌های خود هستند. در حال حاضر، مجموع ارزش توکن‌های شیبای باقی‌مانده در این ۱۰۰۰ کیف پول، حدود ۱٫۷ میلیارد دلار است.

اتریوم همواره تاثیر بسیاری در روند قیمتی شیبا داشته است، هنگامی که شیبا به بالاترین قیمت خود در سال ۲۰۲۱ رسید، حدود ۱۲ درصد موجودی کیف پول نهنگ‌های اتریوم، شیبا بود! اما هم‌اکنون مشاهده می‌کنید که پس از ریزش سنگین بازار و ورود بازار رمزارز‌ها به فاز اصلاحی، این عدد به ۵ درصد رسیده است!

توکن شیبا هم اکنون حدود ۶۰ درصد از سقف تاریخی خود پایین‌تر است! البته در تاریخ ۲۰ دسامبر و پس از ریزش‌های متوالی، این توکن یک جهش ۳۰ درصدی به سمت بالا داشت که البته موقتی بود و روند نزولی از سر گرفته شد.

یکی از دلایل عمده کاهش دامیننس شیبا، ورود بازار رمزارز‌ها به فاز اصلاحی است. اکثر سرمایه‌گذاران بازار هم‌اکنون در حال تبدیل دارایی‌های خود به استیبل‌ کوین‌هایی مانند تتر (Tether) و دای (Dai) هستند تا از سرمایه خود در زمان اصلاح بازار محافظت کنند، بنابراین حجم سرمایه در آلت‌کوین‌ها و بیت کوین کمتر خواهد شد.

پاسخ دادن