رمز ارز ملی بحرین آزمایش شد

بانک مرکزی بحرین (CBB) اعلام کرد، اولین انتقال وجه برون مرزی خود را با استفاده از بلاکچین JPMorgan به صورت آزمایشی انجام داده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۶ بهمن ۱۴۰۰

انتقال وجه برون مرزی رمز ارز بحرین که با مشارکت بانک ABC انجام شد، آخرین گامی است که CBB برای راه اندازی ارز دیجیتال خود آماده می‌کند.

رشید محمد المراج (Rasheed Mohammed Al Maraj)، رئیس CBB، در نظرات خود پس از آخرین آزمایش، به نقل از آنلاک مدیا، از آزمایش‌های جاری بانک مرکزی تمجید می‌کند. او گفت: “ما در بانک مرکزی بحرین بسیار خرسندیم که موفقیت این آزمایش را اعلام کنیم که با چشم انداز و استراتژی ما برای توسعه مستمر و پالایش قابلیت‌های گسترش یافته به سهامداران در بخش خدمات مالی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته و پیشرو در حال ظهور، هماهنگ است.

المراج افزود که از طریق شرکای موسسه، CBB تلاش خواهد کرد “به ناکارآمدی‌ها و نقاط دردسرسازی که امروزه در عرصه پرداخت‌های سنتی فرامرزی وجود دارد رسیدگی کند و آنها را برطرف کند.”

درست مانند برخی از همتایان خود در منطقه، CBB در حال آماده شدن برای عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است که به گفته او به «راه حل‌های تسویه حساب ایمن و کارآمد» منجر خواهد شد. با این حال، بانک مرکزی در بیانیه خود، هنوز از زمان دقیق عرضه ارزدیجیتال بانک مرکزی اطلاعی نداده است.

در سطح جهانی، تنها بانک‌های مرکزی چین و نیجریه تاکنون ارزدیجیتال خود را راه‌اندازی کرده‌اند، در حالی که بقیه هنوز در مراحل مختلف توسعه ارزهای دیجیتال خود هستند.

پاسخ دادن