رهبر انقلاب: باید قوی شویم و آمریکا را مایوس کنیم

رهبر انقلاب: باید یک تلاش برنامه ریزی شده در زمینه اقتصاد انجام بگیرد. گرانی گوشت قرمز و گوشت مرغ تا پوشک بچه هیچ استدلالی ندارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پایگاه رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی: بشر امروز بیش از همیشه تاریخ دچار رنج است. نابرابری هست، جنگ هست، مادی گرایی افراطی هست، کمتر در طول تاریخ اینچنین مادی گرایی وجود داشته است؛ طغیانگری و طواغیت هستند.

 امروز آمریکا همان فرعون مصر است و فقط به کشور خود بسنده نمی کند. کاری که امروز طواغیت می کنند و جنگ افروزی که انجام می دهند از همیشه بیشتر است.

امروز دشمن اسلام همین استکبار و صهیونیسم است که با اسلام با همه وجودشان مقابله می کنند. آخرین نمونه این مقابله همین نمایش هفته قبلی است که در پاریس رخ داد. یک کاریکاتوریست یک غلطی انجام داده و به پیامبر اهانتی کرده اما پشت این کاریکاتور دست هایی وجود دارد. یک دولت و یک رئیس جمهور پشت این کاریکاتور می ایستد و از این کار غلط صریحا حمایت و پشتیبانی می کند و اصل مشکل اینجاست.

 یک عبرتی در این ماجرا وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. اینجا دولت فرانسه این قضیه را به حقوق بشر و آزادی ربط می دهد و عبرت ماجرا اینجاست. این سیاست و دولت همان دولتی است که خشن ترین تروریست های دنیا را در خود پناه داده است. تروریست هایی که رئیس جمهور، نخست وزیر و بسیاری از مسئولین ما را به شهادت رسانده و طبق آمارها ۱۷ هزار نفر از مردم کوچه و بازار را در کشور ما به شهادت رسانده است. اینها تروریست های عادی نیستند. حالا همین دولت ادعای آزادی بیان می کند. همین دولت به گرگ خونخواری به نام صدام بیشترین کمک را در جنگ کرد و ابزارهای پیشرفته جنگی را در اختیار او قرار داد و به آن اعتراف هم کردند.

 این کارها نشان دهنده ذات ظلمانه تمدن غرب است. این جاهلیت مدرن در حقیقت خود این قدر ظلمانی و وحشی است که البته آن را پنهان می کنند. چون از علم و فناوری برخوردار هستند، این وحشی گری را در باطن آن علم و فناوری را می پوشانند. این تمدنی است که ملت های خود را هم بیچاره کرده است و وضع فقر و بی عدالتی و افسارگسیختگی اخلاقی خجلت آور را در این تمدن مشاهده می کنیم.

رهبر انقلاب: برخی حکام حقارت خود را در جریان اهانت به پیامبر(ص) نشان دادند/دفاع از وحشیگری فرهنگی و عمل جنایتکارانه یک کاریکاتوریست، روی دیگر سکه حمایت از منافقین و صدام است

خشم و اعتراض امت اسلامی نسبت به این حادثه نشانه زنده بودن دنیای اسلام است، البته برخی حکام حقارت خود را نشان دادند، اما اغلب از هویت اسلامی خود دفاع کردند.

دفاع از وحشیگری فرهنگی و عمل جنایتکارانه یک کاریکاتوریست، روی دیگر سکه حمایت از منافقین و حمایت از صدام است.

اینها ادعا می‌کنند که اهل آزادی و حقوق بشر و اینها هستند. اهانت به قرآن و به پیامبر تاکنون چندبار تکرار شده و اینها نمی‌توانند به شرافت و جلالت پیامبر اکرم(ص) اندکی خدشه وارد کنند؛ این کارها نشان دهنده ذات ظلمانی تمدن غرب است.

رهبرانقلاب: انتخابات آمریکا به ما ارتباطی نخواهد داشت/رئیس جمهور مستقر آمریکا میگوید این متقلبانه ترین انتخابات است

انتخابات آمریکا به ما ارتباطی نخواهد داشت. سیاست ما در مقابل آمریکا با آمدن و رفتن آدم ها تغییر نخواهد کرد. سیاست ما حساب شده و مشخص است.

رئیس جمهور مستقر آمریکا میگوید این متقلبانه ترین انتخابات تاریخ آمریکاست. این رئیس جمهور خودش انتخابات را اجرا میکند.

رقیب وی میگوید ترامپ قصد تقلب وسیع دارد. این دموکراسی آمریکایی است. این نمونه ای از چهره کریه لیبرال دموکراسی است.

هبر انقلاب: ۱۳ آبان مظهر استکبار ستیزی ملت ایران بود

۱۳ آبان مظهر استکبار ستیزی ملت ایران بود .

رژیم آمریکا، رژیم استکباری است. رژیم استکباری جامعِ بسیاری از ضررها و شیطنت ها و بدی ها است . رژیم استکباری جنگ افروز، تروریست، تروریست پرور، مداخله گر، فاسد و انحصارطلب است.

بنابراین ستیزه گری با این پدیده عین عقلانیت است. تسلیم شدن و زیربار رفتن ضدعقلانیت است.

رهبر انقلاب: گرانی های اخیر در کشور توجیه ندارد و قابل علاج است/با مدیریت هماهنگ دستگاه ها این مشکلات قابل حل شدن است

مسئولان باید در سه زمینه تلاش های خود را افزایش دهند، اقتصاد، امنیت و فرهنگ.

در زمینه اقتصاد نگاه صحیح و اصولی این است که به بیرون نگاه نداشته باشیم، نه به این منظور که با خارج ارتباط را قطع کنیم. خیر، ارتباط باید باشد اما باید بدانیم علاج در داخل کشور است که یک رقم آن تولید است.

خیلی از مشکلات امروز کشور ربطی به تحریم ها ندارد.

باید یک تلاش برنامه ریزی شده در زمینه اقتصاد انجام بگیرد. گرانی گوشت قرمز و گوشت مرغ تا پوشک بچه هیچ استدلالی ندارد.

این گرانی های اخیر توجیه ندارد و قابل علاج است و باید حل شود، استدلالی پشت این گرانی ها وجود ندارد، با مدیریت هماهنگ دستگاه این مشکلات قابل حل شدن است.

در حوزه امنیت نیز باید مراقب نفوذ باشیم، در باب فرهنگ هم مسئولان فرهنگی باید تلاش های هوشمندانه ای انجام دهند، یعنی بدانیم کجا نیاز به کدام کار فرهنگی است و سراغ آن برویم.

واکنش رهبر انقلاب به جنگ قره باغ: سرزمین‌های آذربایجان باید آزاد شود/امنیت ارامنه باید محفوظ باشد

جنگی که بین دو همسایه ما برقرار است حادثه تلخی است. بایستی هر چه زودتر تمام بشود. سرزمین‌های آذربایجان همه باید آزاد شود.

امنیت ارامنه باید محفوظ باشد.

به مرزهای بین المللی نباید تجاوز شود و تروریست‌ها هم به مرزهای ما نزدیک نشوند. اگر اینها نزدیک شوند برخورد خواهد شد.

رهبر انقلاب: باید قوی شویم و آمریکا را مایوس کنیم

پاسخ دادن