رهبر انقلاب: شکست جریان تحریف ، شکست تحریم است

رهبر انقلاب: رهبرانقلاب،امروز: اگر جریان تحریف شکست بخورد جریان تحریم نیز حتما شکست خواهد خورد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، حضرت آیت الله خامنه ای ، هدف بلند مدت دشمن را به ورشکستگی کشاندن کشور دانست و تاکید کردند ، راه برداشتن تحریم، عقب نشینی در مقابل دشمن نیست .

رهبری فرمودند ، دهه دوم ذی‌الحجه دهه ولایت است. دهه سوم هم دهه‌ای است که حوادث مهمی دارد که مهمترین آن مباهله است. در آنجا مساله توحید است. ایشان فرمودند، بنده سراغ ندارم و نشنیدم و گزارشی ندارم که در جایی (کشوری از کشورهای دنیا) تحرک و پشتیبانی مردمی که در مقابله با کرونا در ایران بود، وجود داشته باشد. در هشت سال دفاع مقدس حرکت ایثارگرانه مردمی جبهه‌ها را آراست.

* باتوجه به اوج دوباره بیماری باید این پشتیبانی‌ها دوباره انجام بگیرد. در ماجرای کرونا عده‌ای از مردم به جد آسیب دیدند و مشکلات فراوانی برای‌شان به وجود آمد. این را باید جبران کرد. عموم مردم همچنان که در جریان اول کمک مومنانه در آستانه ماه رمضان عمل کردند، بایستی دوباره این کار انجام بگیرد. رهبر معظم انقلاب فرمودند ، انقلابی‌گری با زبان نیست، با عمل است. کسانی که در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند، کار انقلابی انجام می‌دهند.

ایشان فرمودند ، سال گذشته در سیل خوزستان شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در کف میدان حضور داشتند و دو طرف مرز را به هم وصل کردند. شهید ابومهدی امکاناتی را که لازم بود از عراق آورد. حضور این دو ستاره، موجب شد کسان زیادی وارد شوند. در آن قضایا مردم امتحان خوبی پس دادند. رهبر معظم انقلاب گفتند ، دشمنی با مردم ایران زیاد است. وقتی دشمنی زیاد است، همکاری باید زیاد شود. دشمنان درصدد هستند، مردم ایران را اذیت کنند؛ همچنان که بنی‌اسرائیل، حضرت موسی را اذیت می‌کردند. یکی از کارهای مهمی که در این دوران می‌توان انجام داد، کار عملی است. این کارهای علمی که انجام می‌شود، دارای برکت است و کارهای مهمی را به طور طبیعی برای ما پیش می‌آورد. حریمی که علیه ملت ایران آمریکایی‌ها به کار گرفتند، قطعاً جنایت بزرگی است. هدف کوتاه مدت دشمنان به ستوه درآوردن ملت ایران، آشفته کردن مردم و ایستادن مردم در برابر نظام و دولت است… البته خودشان گرفتار تابستان داغ شدند. هدف میان‌مدت مانع از پیشرفت ایران است. محدودیت‌هایی ایجاد کنند تا به خصوص در زمینه‌های علمی پیشرفت انجام نگیرد. هدف بلند مدت‌شان نیز به ورشکستگی کشاندن کشور و دولت است. آنان به دنبال متلاشی کردن و فروپاشی کردن اقتصاد کشور هستند. هدف نهایی آنان این است. هدف جنبی هم دارند که می‌خواهند رابطه جمهوری اسلامی را با گروه‌های مقاومت در منطقه قطع کنند.

رهبری فرمودند ، البته باید گفت که شتر در خواب بیند، پنبه دانه… آن چیزی که آن‌ها می‌خواستند، نشده و نخواهد شد. تحقق نیافتن مقاصدشان مورد اعتراف خودشان قرار گرفته است. خودشان می‌گویند فشار شدید تحریم به مقصود نرسید.

رهبر معظم انقلاب گفتند ، به موازات تحریم، یک جریان تحریف هم است؛ تحریف حقایق. هدف تحریف دو چیز است. یکی ضربه زدن به روحیه مردم است. یکی آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم است. پول زیادی هم خرج می‌کنند. از اول انقلاب خط ثابت دشمن، تضعیف کردن روحیه مردم بوده است. آن‌ها اوضاع را بد جلوه می‌دهند و با صدها زبان و وسیله، اگر نقطه مثبتی در کشور باشد، انکار می‌کنند یا سکوت می‌کنند. نقطه ضعفی اگر وجود داشته باشد، ده برابر و گاهی صد برابر می‌کنند.

 رهبر معظم انقلاب در یک سخنرانی تلویزیونی که بمناسبت عید سعید قربان ایراد شد ، تاکید کردند تحریم قطعا قابل علاج است و شکست تحریف ها ، شکست تحریم ها است . رهبر معظم انقلاب اسلامی در این سخنرانی که از شبکه‌های رسانه‌ی ملی و پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR و حساب‌های این پایگاه در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت زنده پخش شد خطاب به هیات های عزاداری محرم تاکید کردند ، در عزاداری ها معیار آن چیزی است که کارشناسان ستاد مقابله با کرونا می گویند . ایشان تاکید کردند هیات ها ، منبری ها و مداحان هر کاری که می کنند باید ببینند کارشناسان ستاد مقابله با کرونا چه توصیه ای می کنند و ضوابط تعیین شده از سوی آنان را رعایت کنند .

رهبری فرمودند ، البته در بعضی‌ها اثر می‌کند و در داخل بعضی‌ها حرف‌های آنان را تکرار می‌کنند. اما در اکثر مردم اثر نمی‌کند. آن‌ها دشمن و آمریکا را شناخته‌اند… اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم هم قطعاً شکست خواهد خورد؛ چراکه عرصه جنگ اراده‌هاست. ایرانی زیرک از دشمنی آمریکا سود برده است. تحریم‌‌های ثانویه موجب شد که متخصصان و جوانان در داخل تولید کنند. اگر به ما هواپیمای جت آموزشی می‌فروختند، تولید هواپیمای جت آموزشی کوثر نداشتیم. اکنون در کشور نهضت قطعه‌سازی به راه افتاده است و قطعات حساس و ظریف در داخل کشور ساخته می‌شود. ما از همین تحریم هم توانستیم به مدد الهی در جهت شکوفایی علمی کشور استفاده کنیم. کارهای بزرگی در احیای زمین‌های نیازمند زه‌کشی در ایلام و خوزستان انجام گرفت. طرح‌های وزارت نیرو هم در زمینه آب و هم در زمینه برق، مهم است.

• اقتصاد بدون نفت

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند ، تمرین جداسازی اقتصاد کشور از نفت، خیلی کار سختی است. بنده در دولت‌های مختلف تذکر می‌دادم، خیلی پیش نمی‌رفت. الان به طور طبیعی پیش می‌رود. این ارتباط مضر و زیان‌بار بسیار کم شده است؛ البته منظور نفت خام است.

* تحریم قابل علاج است

قطعاً تحریم قابل علاج است. علاج این نیست که در برابر آمریکا عقب‌ نشینی کنیم. برخی این را ترویج می‌کنند که اگر می‌خواهید جلو زیاده‌خواهی آمریکا گرفته شود، عقب‌نشینی کنید… امروز حرف آمریکا با این است که صنعت هسته‌ای را به کلی کنار بگذارید. امکانات دفاعی و موشک‌ها را که بازدارنده دشمن هستند، به یک دهم تقلیل بدهید و خود را بی‌دفاع کنید. اقتدار منطقه‌ای خود را رها کنید. ما عمق راهبردی در منطقه داریم. خیلی از دولت‌ها در منطقه علاقه‌مند به ما هستند. از این‌ها صرف‌نظر کردن، موجب نمی‌شود که آمریکا عقب‌نشینی کند… آمریکا چیز جدیدی را مطالبه خواهد کرد. هیچ عقلی حکم نمی‌کند که خواسته او را برآورده کنیم. متاسفانه‌ عده‌ای تحت تاثیر حرف‌های دشمن می‌گویند که هسته‌ای به چه درد می‌خورد؟ هسته‌ای نیاز قطعی آینده کشور است… با وجود اینکه در برجام خسارت فراوانی به ما وارد شد، اما اصل این کار محفوظ است. نظام سیاسی آمریکا، ادعای مسائل حیاتی در مورد نظام جمهوری اسلامی ایران دارد. هیچ انسان باشرفی زیر بار این حرف‌ها نمی‌رود. منظور آمریکایی‌ها از مذاکره همین است و اینکه بنده زیر بار مذاکره نمی‌روم، به همین دلیل است.
علاج تحریم، فقط و فقط تکیه بر توانمندی‌های ملی است. باید به دنبال کشف توانایی‌های جدید باشیم. آن‌ها را احیا کنیم. جوان‌های خودمان را وارد میدان بکنیم. در بحث ارکان اقتصاد مقاومتی هم درون‌زایی و هم برون‌زایی؛ هم می‌توانیم در داخل تولید کنیم و هم می‌توانیم در عرصه جهان و بین‌الملل که دوستان خوبی داریم، کار کنیم. این‌ها با تدبیر واقعی و مدیریت جهادی به دست خواهد آمد. تکیه بر امکانات داخلی، دشمن دارد. یک عده دشمن‌های خارجی هستند، یک عده هم بدخواهان داخلی هستند. به وعده‌های این و آن هم نباید تکیه کرد. در سال ۹۷ که آمریکا از برجام خارج شده بود، اروپایی‌ها ما را به عقب انداختند و اقتصاد کشور را شرطی کردند. این برای اقتصاد کشور خیلی مضر است. اروپایی‌ها هیچ کاری نکردند. آخرین ابتکار آنان هم بازیچه چرندی به اسم اینستکس بود. خود این یک چیز مضر و غلطی است که این را هم انجام ندادند و نکردند.

توصیه حضرت آیت الله خامنه‎ای برای مسئله عزاداری در محرم

رهبر معظم انقلاب:
در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که کارشناسان و ستاد ملی کرونا اعلام می‌کنند؛ بنده به توصیه این عزیزان عمل می‌کنم.

توصیه من به هیئات، منبریها و مداح ها و دیگران این است که هرکاری می‎کنید ببینید ستاد ملی کرونا چه می‎گوید.

اگر وضعیتی که داریم را شل بگیریم، فاجعه بزرگی رخ خواهد داد.

پاسخ دادن