رهبر انقلاب: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری باید اجرا شود

رهبر انقلاب: قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری باید اجرا شود

رهبر انقلاب: شاید یکی از کارهای لازم الاجرا که بنده گزارش دادند اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که این قانون مدت ها قبل تصویب شده است و به سود پرستاران است.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سایت رهبری، در سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها و روز پرستار، رهبر انقلاب اسلامی به صورت زنده و تلویزیونی با مردم سخن گفتند.

بخش‌هایی از بیانات ایشان را در ادامه می‌خوانید:

رهبر انقلاب، امروز: #روز_پرستار را که مزین و مشرف به نام حضرت زینب کبری سلام الله علیها است به همه پرستاران عزیز و به گروه پرستاری تبریک عرض میکنم .

لازم میدانم به خانواده‌های گرامی و عزیزی که در این حوادث کرونا عزیزان خودشان را که پرستار بودند و از دست دادند تسلیت عرض کنم و برای آن درگذشتگان فداکار و مجاهد از خداوند طلب علو درجات کنم.

امروز بحمدالله پرستاران در چشم مردم ما از همه عزیزتر، از همیشه عزیزتر و شرافتمندترند و این لطف خداست. امیدواریم این افزایش پیدا کند. ۹۹/۹/۳

اگر پرستار نباشد ممکن است معالجه به نتیجه نرسد.

امروز: پرستاران، شریک و همکار پزشک‌اند؛ این را باید خیلی مهم شمرد.
بیماری که نیاز به #پرستار دارد اگر بهترین پزشک بر بالین او حاضر بشود و دستور بدهد اما پرستاری نباشد که او را حمایت کند و در آغوش محبت خودش او را بگیرد، بهبودی بسیار دشوار خواهد شد. یعنی نقش پرستاری در بهبودی بیمار نقش مهم و بزرگی است. اگر پرستار نباشد ممکن است معالجه به نتیجه نرسد.

مجاهدتی که در این ماه‌های کرونایی انجام گرفت پرستارها را در چشم مردم عزیز کرد

 رهبر انقلاب، امروز: واقعا تلاش برای کاهش آلام یک انسان جزو زیباترین مناظر زندگی انسانهاست.
من میخواهم عرض بکنم این زیبایی در این سال کرونایی در این ماه های کرونایی بیشتر خودش را نشان داد.
پرستارهای ما در بیمارستانها از خودشان حرکاتی را نشان دادند مناظری را نشان دادند فعالیتهایی را نشان دادند که حقیقتا اینها مایه اعجاب انسان میشود.

خود پرستاری یک کار دشواری است. کار پراضطرابی است حالا اگر چنانچه بر این دشواری و اضطراب این هم اضافه شد که خطر واگیری وجود دارد خطر ابتلا وجود دارد این خیلی کار را دشوارتر میکند پرستاران ما این کار دشوارتر را در این دوران کرونایی انجام دادند.
با این که جان خودشان در خطر بود، با این که احتمال میدادند که خودشان مبتلا بشوند در عین حال این کار را انجام دادند و انصافا کار بزرگی را در این مدت #پرستاران_عزیز_ما به ثبت رساندند.

خب این مجاهدتی که در این مدت انجام گرفت پرستارها را در چشم مردم عزیز کرد. تا قبل از این قضایا مردم خیلی توجهی به اهمیت کار پرستاری نداشتند در این قضیه کرونا مردم فهمیدند که پرستاری چه کار بزرگی است؛ چه کار مهمی است چه ارزشهای والایی در درون او وجود دارد.

رهبرانقلاب، امروز: وضع پرستاران ما باید به نحوی باشد که با خیال راحت به کارخود بپردازند/ باید خیال خانواده های آنها نیز از این بابت راحت باشد

پرستاران هم به جسم بیمار کمک می‌کنند و بهبودی او را سرعت می‌بخشند و امکان پذیر می‌کنند در مواردی و هم اینکه جان او را، روح او را اعصاب او را آرامش می‌بخشند. با یک لبخند، با یک حرف گرم، با یک حرکت مهربانانه، احساس خوبی را در بیمار به وجود می‌آورند و در روح او اثر می‌گذارند.

 اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از مدت‌ها قبل تصویب شده اما اجرا نشده و باید اجرا شود. این قانون به سود پرستاران است و باید اجرا شود. البته کارهای دیگری هم وجود دارد. از جمله کارهای بسیار خوب استخدام پرستار است. سه چهار سال پیش به مسئولان محترم گرتم که باید حدود ۳۰ هزار پرستار را استخدام کنید. این را باید به شدت و جدیت دنبال کنند و شوخی نیست. وضع پرستارهای ما باید آنچنانی باشد که با خیال راحت به کارشان بپردازند.

پاسخ دادن